Ronaldo e prezanton Topin e Artë në “Santiago Bernabeu”

Ronaldo e fitoi për herë të pestë në karrierë Topin e Artë, të enjten mbrëma, duke u barazuar kështu me yllin argjentinas, Lionel Messi.

Ronaldo e ka fituar Topin e Artë në vitet 2008, 2013, 2014 , 2016 dhe tani 2017.

Real Madridi dhe Sevilla takohen në kuadër të xhiros së 16-të të La Ligës.