Samsung zbulon televizorin gjigant, mund të jetë i juaji “veç” për 15 mijë dollarë!

Samsung kishte njoftuar në gusht se është duke punuar për të sjellur një televizor gjigant. Këtë edhe e ka bërë me modelin QLED 8K me dimension 85 inç.

Ky televizor do të dal në shitje me datë 28 tetor me çmim 14,999.99 dollarë.

Tipari 8K i televizorit është tipari më i rëndësishëm i TV-së, pasi do të shihni shumicën e përmbajtje në këtë televizor në mënyrë të përmirësuar.

Q900 do të vijë edhe në madhësi më të vogla – 65, 75 dhe 82 inç – por këto nuk janë ende publike dhe nuk i dihen çmimet./Indeksonline/

T