Zyrtare: Kosova publikon listën për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në shërbim për miqësoren kundër Danimarkës më 21 mars dhe për ndeshjen e parë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020 kundër Bullgarisë, më 25 mars.

Për herë të parë pjesë e Kombëtares A do të jetë Florent Hasani, anëtar i deritashëm i Kombëtares U21 dhe pjesë e skuadrës hungareze, Diosgyori.

Ndërsa, në listën e Challandes janë rikthyer Bersant Celina dhe Bernard Berisha.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë të lojtarëve të grumbulluar për këto ndeshje:

Grumbullimi dhe akomodimi i futbollistëve të Kombëtares do të bëhet, të hënën, më 18 mars, në hotel “Emerald”.