Përfundon para kohe sezoni për yllin e Chelseas

Barazimi 2 me 2 me Burnleyn, nuk ishte i vetmi lajm i keq për Chelsean.

Chelsea barazoi në Stamford Bridge, 2:2, me Burnleyn në javën e 36-të në Premierligë.

Por, skuadra londineze ka marrë pas ndeshjes një lajm aspak të mirë pas ndeshjes, përcjell prishtinapress.eu

Chelsea ka mësuar se Callum Hudson-Odoi e ka humbur pjesën e mbetur të sezonit, pasi ka krisur ashtin e thembrës.

Talenti anglez pritet që mos luajë për skuadrën londineze deri në prag të fillimit të sezonit të ri, ndërsa Maurizo Sarri do t’i ketë si opsion Pedron dhe Willianin.

Callum Hudson-Odoi

@Calteck10

Really gutted to end my season with an Ruptured Achilles, gotta work hard and try and come back stronger for next season!!!😢🙏🏾❤️

6,216 people are talking about this