Batatina si Batatina, tani del edhe kundër tifozëve llapjan

Kryetrajneri i klubit futbollistik, Llapi, Tahir Batatina pas ndeshjes ndaj Prishtinës sipas butimeve të Prishtinapress, në koridoret e stadiumit Fadil Vokrri besohet që ju ka thënë disa zyrtarëve të klubit të Prishtinës që ndeshja ndaj Feronikelit në Podujevë do të jetë vetëm formalitet sepse ju nuk do keni gjasa për titull.

Ndërkohë në qytetin e Podujevës ka shpërthyer lajmi se ata nuk duan që skuadra nga Drenasi të dal kampione para Prishtinës pavarsisht rivalitetit që egziston mes Prishtinës dhe Llapit duke konsideruar që Prishtina dhe Llapi janë dy klube të t’njejtit vend.

Por gjithsesi që mbetet të shihet se si do jetë reagimi i tifozëve llapjan në ndeshjen ndaj Feronikelit.

Kujtojmë që Prishtina mban vendin e dytë me 72 pikë, dy më pak se lideri Feronikeli. Derisa Llapi mbetet prapa tyre me 69 pikë.

Në dy xhirot e fundit edhe Llapi edhe Prishtina do të luajnë kundër Feronikelit./Prishtinapress.eu.