108-vjeçarja thotë se sekreti i jetëgjatësisë është shampanja dhe çokollata

Shumica e njerëzve preferojnë ta festojnë ditëlindjen me një gotë shampanjë.

E një arsye më shumë për ta bërë këtë e ka Dorothy Flowers, e cila ditëlindjet e shumta që i ka festuar thotë se i ka pikërisht falë kësaj pije, transmeton Telegrafi.

Dorothy, e cila për momentin jeton në një shtëpi pleqsh në Harrogate të Anglisë, më 22 tetor e ka festuar ditëlindjen e saj të 108-të dhe në shumicën e fotografive shihet duke pozuar me një shishe Moet apo me ndonjë gotë shampanjë.

Mbikëqyrësit e saj thonë se sekreti i saj i vërtetë i jetëgjatësisë duhet të jetë shampanja pasi që është e vetmja pije të cilën e konsumon që të gjithën.

Megjithatë, konsumimi i alkoolit nuk është e vetmja gjë famëkeqe që e joshë 108-vjeçaren.

Edhe ajo edhe burri i saj – i cili ka vdekur në vitin 1981 pas katër dekadave martesë – kanë qenë të përfshirë edhe në industrinë e garave me kuaj.