Southampton 0-2 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Arsenali është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit anglez pas dy humbjeve të njëpasnjëshme.

Topçinjtë triumfuan me rezultat të pastër 0-2 falë dy golave nga lojtarët e talentuar si Eddie Nketiah dhe Joseph Willock.

Dy talentet e mëdhenj të Arsenalit patën paraqitje të mirë dhe janë vlerësuar lartë nga ekspertët e WhoScored.

Por notat më të mëdha i morën mbrojtësit, Hector Bellerin dhe Holding 7,5.

Paraqitje të mirë pati edhe Martinez (7,1), Dani Ceballos(7,1), Pierre Emerick Aubameyang (7,1) e Shkodran Mustafi (7,0).

Ndërkohë Granit Xhaka pati një paraqitje të mirë dhe u vlerësua 6,6.

Qendërmbrojtësi Stephens që u ndëshkua me karton të kuq dhe portieri McCarthy morën notat më të dobëta në takim.