VV i kujton PDK-së nëshkrimet për rrëzimin e qeverisë, pas kritikave të tyre për qeverinë Hoti

Partia Demokratike e Kosovës në një konferencë të mbajtur për media ka akuzuar qeverinë se pas shkarkimeve të djeshme në Dogana, Polici dhe ATK kanë cënuar funksionalitetin e shtetit të Kosovës.

Pas këtyre deklaratave i menjëhershëm ka qenë reagimi i Lëvizjes Vetëvendosje.

Zëdhënësi për media i kësaj partie, Arlind Manxhuka, thotë se megjithëse ankohen për keqqeverisje nuk i japin nënshkrimet për rrëzimin e qeverisë.

Postimi i plotë:

Ankohen per keqqeverisje nderkohe qe nuk japin nenshkrimet.