fbpx
Authors Posts by PrishtinaPress.eu

PrishtinaPress.eu

36564 POSTS 0 COMMENTS

Edhe 73 raste të reja me coronavirus – 44 vetëm në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 73 raste të reja me coronavirus, ndërkaq janë shëruar...

Mushkolaj: Nëse konfirmohet aktakuza ndaj Thaçit, PDK merr presidentin ndërsa LDK...

Analisti Imer Mushkolaj thotë se PDK mund të jetë pjesë e një qeverie me bazë më të gjerë ndërsa Vetëvendosjen nuk e sheh pjesë...

Veseli viziton prindërit e presidentit Thaçi

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar familjen e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në fshatin Burojë të Skënderajt. Në profilin e...

Ministrja Dumoshi e Kryetari Haziri vunë gur themelin e stadiumit ndihmës...

Ministrja Vlora Dumoshi bashkë me zv. ministren Valdete Bajrami, gjatë vizitës në Gjilan ishin të pranishme për vënien e gur themelit të stadiumit ndihmës...

Pas infektimit të deputetit Arben Gashi, seancat e Kuvendit mund të...

Për shkak të pandemisë së COVID-19, Kuvendi i Kosovës ka disa muaj që ka mbetur gjysmë i bllokuar në punën dhe efikasitetin e tij. Një...

Palmer thotë se SHBA dhe BE nuk janë rivalë, megjithatë përmend...

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Matthew Palmer, si dhe i Dërguari Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Mirosllav Lajçak thanë që SHBA...

Paralajmërohen protesta në klubet e natës, nëse nuk lejohet hapja e...

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të lejojnë të hapen klubet e natës, në të kundërtën...

Delegati i 2 korrikut 1990 Prof.Dr. Muhamet Ahmeti emërohet Ambasador i...

Prof.Dr. Muhamet Ahmeti ish – Delegat i 2 korrikut 1990 i cili ishte pjesëmarrës në miratimin e Deklaratës Kushtetuese, sot me rastin e 30...

Vdes babi i heroit Afrim Zhitia, liderët politik shprehin ngushëllime

Sot ka ndërruar jetë Osman Zhitia, babi i heroit Afrim Zhitia. Me këtë rast ngushëllime kanë shprehur liderët politik në Kosovë. Presidenti Hashim Thaçin tha...

Mustafa: Deklarata e 2 Korrikut, ngjarje e rëndësishme e shtetësisë së...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në përvjetorin e Deklaratës së 2 Korrikut, ka thënë se kjo shënon njërën ndër ngjarjet më të rëndësishme të...