Authors Posts by PrishtinaPress.eu

PrishtinaPress.eu

26893 POSTS 0 COMMENTS

Veseli: Me SHBA-në dhe BE-në në krah, Kosova është më e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për shënimin e 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, tha...

Thaçi – Serbisë: Kurrë nuk do të harrojmë gjenocidin, spastrimin etnik...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi edhe sot për 11 vjetorin e Pavarësisë së vendit nuk e ka lënë pa ia përmendur Serbisë gjenocidin, spastrimin...

Momenti i shumëpritur, FSK parakalon si Ushtri me shumë krenari!

Pjesëtarët e FSK-së sot 11 vjetorin e pavarësisë së vendit kanë parakaluar is Ushtri në Kosovën e Pavarur. Në sheshin kryesor të kryeqyttit ata kanë...

Pompeo uron pavarësinë: SHBA-të mbetën të përkushtuara për të ndihmuar Kosovën

Sekretari i SHBA-ve, Michael Pompeo përmes një deklarate të lëshuar për shtyp ka uruar pavarsinë e Kosovës.  Në deklaratën e tij, Pompeo ka thënë se...

Haradinaj para varrit të Jasharit: Komandant, forca jonë është në rresht...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se në Prekaz aty ku buron liria, nderimi është i përhershëm për Jasharajt dhe Kryekomandantin Adem Jashari. “Komandant,...

Mustafa: Mirënjohës arkitektit të pavarësisë- Rugoves dhe familjes Jashari

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ju uron të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Shpallja e pavarësisë shënon të...

Veseli: Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  ka uruar gjithë qytetarët për 11 vjetorin e pavarësisë. Kryeparlamentari Veseli ka shkruar në faqen e tij në...

Krerët e shtetit bëjnë homazhe tek varrezat e Jasharajve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli bashkë me një delegacion nga qeveria kanë bërë homazhe...

Shqiptarët e Turqisë festojnë 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Me një aktivitet të organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, përkatësisht Qendra Kulturore në Stamboll dhe Komuna e Kyçykçekmexhes, shqiptarët e Turqisë...

O’Connell uron për pavarësinë e Kosovës: Presim edhe 111 vite miqësi...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, i ka uruar çdo kosovari ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka theksuar se Britania e...