Daka: Nëse nuk ka ankesa në Gjykatën Supreme, nesër mund të fillojmë rinumërimin e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është diskutuar për vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe...

Presidentit Thaçit i bëhet pritje madhështore nga Macron

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim bilateral me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, me të cilin ka...

Kosnett e porosit qeverinë e ardhshme të trajtojë dinjitetshëm të mbijetuarit e luftës së...

Me rastin e 20-vjetorit të themelimit të Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT), sonte u organizua një pritje solemne me...

Thaçi nga Parisi: Franca rol vendimtar në zgjidhjen përfundimtare dhe njohjes së ndërsjellë midis...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, deklaroi sot se Franca mund të luajë rol kyç në procesin e ardhshëm të zgjidhjes përfundimtare të paqes dhe...

Berisha: Mini-Shengeni synon defaktorizimin e Kosovës

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se projekti i nisur nga Edi Rama dhe Alesksandar Vuçiq ka për qëllim të izolojë edhe më...

Rexhep Selimi ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi, është ftuar për intervistë nga Gjykata Speciale, në cilësinë e të dyshuarit. Lajmin...

Thaçi kujton të rënët britanikë: Ata nuk janë vetëm heronj të KFOR-it por edhe...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përkujtuar 14 anëtarët e Forcave të Armatosura Britanike, që humbën jetën gjatë shërbimit me forcat e NATO-s në...

Një BE në miniaturë? Takimi ballkanik në Ohër

Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë të vështirë të bashkëpunojnë ekonomikisht. Dogana, infrastruktura e keqe, tensionet politike mes fqinjëve e bllokojnë tregun. Kjo pritet të...

Rashiq: Qeveria e Serbisë ka detyruar serbët ta votojnë Listën Serbe

Nenad Rashiq, ish-kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e koalicionit mes disa partive të serbëve të Kosovës, “Sloboda”, ka thënë se qeveria e...

Një ton kokainë mes peshkut të ngrirë, dënohet shqiptari në Holandë

Gjykata e Roterdamit në Holandë dënoi nga 5 deri në 7 vjet burg 7 të dyshuar për transportin e mbi 1 ton kokaine, ku...