Veseli: Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli  ka uruar gjithë qytetarët për 11 vjetorin e pavarësisë. Kryeparlamentari Veseli ka shkruar në faqen e tij në...

Krerët e shtetit bëjnë homazhe tek varrezat e Jasharajve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli bashkë me një delegacion nga qeveria kanë bërë homazhe...

Thaçi: Faleminderit SHBA-ve që kontribuuan për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë. Thaçi ka thënë se shpallja e pavarësisë ishte akti më historik. Përmes një postimi në...

Haradinaj shpreson të arrihet marrëveshje me Serbinë në kufijtë ekzistues

Qeveria sot ka mbajtur një mbledhje solemne kushtuar 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se këto 11 vite të pavarësisë...

Sot parakalon për herë të parë Ushtria e Kosovës

Në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, sot FSK-ja do të parakalojë për herë të parë si ushtri. Parakalimi bëhet në sheshet kryesore të Prishtinës, duke...

11 vjetori i Pavarësisë, kjo është agjenda e aktiviteteve

Në Kosovë sot shënohet 11 vjetori i shpalljes së Pavarësisë. Për këtë ditë janë paraparë aktivitete të ndryshme, duke filluar nga ora 08:00 e mëngjesit. Në...

Kosova, rrugëtimi drejt pavarësisë dhe pas saj

Për shumë vjet me radhë, deri në qershor të vitit 1999, shqiptarët vuajtën pasojat e spastrimit etnik, masakrave dhe dhunimeve nga ushtria, policia dhe...

Thaçi takon Biden: Demokratë dhe republikanë mbështesin marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Konferencës për Siguri në Munih, ka zhvilluar një takim me ish-zëvendëspresidentin amerikan, Joe Biden. Në një postim...

Presidenti Thaçi: Rreshtimi i Kosovës përkrah SHBA-së, i natyrshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar miqtë e Kosovës, Nancy Pelosin dhe Eliot Engel. Thaçi përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook,...

Thaçi, Vuçiqit: Lehtë të luhet roli i viktimës, Serbia kreu gjenocid në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë të përbashkët në Munih me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka...