fbpx

Virologia kineze që u arratis në SHBA, pretendon se Pekini fshehu shpërthimin e COVID-19...

Një virologe kineze e cila pretendon se qeveria kineze fshehu shpërthimin e pandemisë së coronavirusit, është zotuar se do të prodhojë prova shkencore se...

Zgjedhjet në SHBA, edhe stadiumi i Nju Jorkut do të bëhet qendër votimi

Gati 20 stadiume të basketbollit profesionist do të konvertohen në qendra votimi të sigurta nga coronavirusi për zgjedhjet presidenciale 2020. Kjo u arrit me një...

Turqia zhgënjehet me Kosovën – shkak Izraeli

Ambasada e Turqisë ka reaguar pas njohjes së Jerusalemit kryeqytet të Izraelit nga ana e qeverisë së Kosovës. Në një komunikatë për media, Ambasada Turke...

Kryeministri Netanyahu konfirmon njohjen e Kosovës përmes lidhjes së marrëdhënieve diplomatike

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka konfirmuar njohjen e Kosovës nga Izraeli, njoftojnë mediat izraelite. Kosova dhe Izraeli do të vendosin marrëdhënie diplomatike, si dhe pas...

Pamjet e tmerrshme kur 4-vjeçarja nga Ukraina rrëmbehet në momentin që nëna e saj...

Ky është momenti kur një vajzë 4-vjeçare u mor në makinën e një të huaji sapo nëna e saj shikonte në anën tjetër. Një burrë...

Sot votohet për parlamentin e Malit të Zi

Qytetarët në Mal të Zi votojnë sot për parlamentin e ri, si dhe për Asamblenë Komunale në pesë komuna. Këto zgjedhje janë mjaft të rëndësishme...

Danezi, djeg librin e shenjtë Kuranin në mes të rrugës në Malmo

Një qytetarë danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë. Vepra e tij e cila është xhiruar...

Donald Trump zyrtarisht kandidat i republikanëve për zgjedhjet presidenciale të SHBA-së

Presidenti amerikan, Donald Trump, edhe zyrtarisht u emërua sot si kandidat republikan në zgjedhjet presidenciale të nëntorit në të cilat ai do të garojë...

Arrestohet në Londër ‘bosi’ shqiptar i trafikut të emigrantëve, kërkohej nga Franca

Kalimi me gomone i emigrantëve nga Franca drejt Anglisë është kryefjalë e medias britanike muajin e fundit. Më shumë se 5,000 persona kanë mbërritur në...

Erdogan arreston 11 persona, vetëm pse ata nëpërmjet Twitter i ofenduan të bijën e...

Të paktën 11 persona janë arrestuar në Turqi për shkak të postimeve në rrjetet sociale të cilat dyshohet se kanë ofenduar të bijën e...