MIT DHE KOSTT ME MARRËVESHJE BASHKËPUNIMI PËR PROJEKTET E REJA

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të mërkurën priti në një takim kryeshefin ekzekutiv të  Operatorit të Sistemit të Transmisionit dhe Tregut (KOSST),...

Lekaj dhe Reçica: nënshkruajn kontratën 12.6 km

Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit ne faqen e tij ne facebook ka njoftuar për nënshkrimin e kontratës 12.6 km.Ne vijim po juaj...

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë financon Zonën Ekonomike në Lipjan me 500 mijë euro

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, për financimin e Zonës Ekonomike, në...

Përdorimi i Marketingut Digjital në përgjithësi dhe Rrjeteve Sociale në veçanti

Nga: Refik Havolli Marketingu digjital ka bërë të mundur thyerjen e barrierave gjeografike, etnike, gjinore, gjuhësore, fetare, etj., dhe t’i arrij konsumatorët në çdo kohë,...

Diskutohet për tranzicionin e energjisë në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) mban takimin diskutues me temë ‘Tranzicioni i energjisë në Kosovë: rruga përpara – dialogu në mes të qeverisë dhe...

Një e treta e turistëve të vjetshëm në Shqipëri ishin nga Kosova

Ndërsa 2018-a mund të konsiderohet si viti më i mirë për turizmin në Shqipëri, ku të huajt “zbuluan” vendin e shqiponjave, vetë shqiptarët kanë...

Mbyllje e përkohshme e rrugës Nacionale N2 Kaçanik-Hani i Elezit nga data 29 mars

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit kërkon mirëkuptim nga ana e pjesëmarrësve në komunikacion. Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka njoftuar publikun se për shkak të...

Shpend Ahmeti dhe Pal Lekaj nënshkruajnë marrëveshje

Ministri  i Infrastrukturës, Pal Lekaj, dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi në përkrahje të projekteve lokale të kryeqytetit. “Për vitin 2019, komuna...

Bastisje në 4 komuna, konfiskohen afro 1 mijë e 500 ton duhan e gjësende...

Dogana e Kosovës ka ndërmarr një operacion për mallrat e kontrabanduar jo vetëm nga Serbia, por vende të ndryshme. Bastisjet janë kryer në Gjakovë, Ferizaj,...

Aksion i madh i Doganës, bastisen 30 lokacione e kapen shumë mallra të kontrabanduara

Dogana e Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit  ka qenë në aksion. Operacioni që u po zhvillohet në bashkëpunim me Policinë e Kosovës,...