fbpx

Kompania ajrore ‘easy fly’ me Çmime speciale

Kompani turistike ‘easy fly’, e cila është organizatore e lidhjes ajrore Prishtinë-Veronë dhe anasjelltas,  njofton të gjithë udhëtarët e saj se duke filluar nga...

Galeria Shopping Mall në Prizren hap konkurs për 1500 vende pune

Galeria Shopping Mall, qendra tregtare më e re në Prizren me hapsirë mbi 50,000 m2 dhe me një investim mbi 20 milion euro, nga...

Sëmundja gungore e gjedheve: Mishi dhe qumështi mund të konsumohen

Vaksina e cila lufton sëmundjen gungore të gjedheve prodhohet vetëm në Afrikë, prandaj Kosova deri tash ka siguruar vetëm 25 mijë doza. Mjeku veterinar, Ajet...

Kompania e kosovarit C Glass deporton edhe në Manhattan të New York-ut

Kompania C Glass e biznesmenit kosovar, Musa Hoti  në bashkëpunim me patnerin e tij, arkitektin Përparim Rama nga 4M Group UK, ka arritur që...

MF nënshkruan kontratat me 140 studentë të UP-së për punë praktike

Në Ministrinë e Financave dje u mbajt ceremonia e nënshkrimit të kontratave të studentëve të Grupit të Dytë (II) nga  Universiteti i Prishtinës “Hasan...

Ciao Berto hapë shtigje të reja të dizajnit të interierit – arrin marrëveshje me...

Kompania prestigjioze e interierit, Ciao Berto, ka konfirmuar se po fillon një epokë të re sa i përket dizajnit të interierit. Pikërisht Ciao Berto ka...

Inaugurohet Qendra e Përpunuesve të Drurit në Greme

Si pjesë e projektit "Rritja e konkurrueshmërisë, kualitetit të prodhimit dhe shitjeve të përpunuesve të drurit në komunat Ferizaj, Kaçanik dhe Shtërpce" mbahet sot...

300 mijë euro për dylbitë e Policisë

Policia e Kosovës do të harxhojë rreth 298 mijë e 769 euro për furnizim me dylbi termike për pjesëtarët e policisë. Tenderin e shpallur për...

Ismet Hebibi shumë aktiv, viziton panairin e bizneseve (Foto)

Ish kandidati për president të Kosovës, Ismet Hebibi është bërë shumë aktiv kohët e fundit. Hebibi, që kishte shpallur kandidaturën për president të Kosovës, po...

Ja çka kërkon Burim Piraj nga Kadri Veseli

Biznesmeni i njohur Burim Piraj, në takimin e organizuar nga Kadri Veseli të quajtur ''Turi i dëgjimit me ekspert'', ka pasur disa kërkesa për Veselin në...