fbpx

Ministri Lekaj merr mbështetje nga KFOR-i për gjendjen e rrugëve [Foto]

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj është pritur të premten nga komandanti i KFOR-it në Kosovë, Salvator Cuoci. Ndër temat e diskutuara ishte edhe gjendja...

MSA vazhdon të mos ndikojë në rritjen e eksportit (Video)

Edhe pse nënshkrimi i Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit ka filluar së zbatuari që nga prilli i këtij viti, gjatë kësaj periudhe nuk është parë ndonjë...

Çmimi i ri për rrymën elektrike?

Një muaj para kompanitë energjetike ti dorëzojnë harxhimet, në bazë të të cilave Komisioni Rregullatorë e rregullon çmimin e rrymës, nga ELEM thonë se...

Mustafa: Dëmet e shkaktuara nga Serbia, tejkalojnë shumën e 20 miliardë dollarëve (Video)

Profesori i ekonomisë, Muhamet Mustafa, tregon diskutimet që janë bërë në rrafshin ekonomik në bisedimet teknike të Vjenës – ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. “Kosova natyrisht...

Qeveria voton pro ndërtimit të kyçjeve të Vitisë dhe Ferizajt në Autostradën “Arbën Xhaferi”

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton se Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesat e Vitisë dhe Ferizajt për kyçjet shtesë në autostradën...

Institucionet qeveritare, qiraxhinj me para të buxhetit

Disa nga institucionet qeveritare në Kosovë, veprimtarinë e tyre ende e zhvillojnë në objekte private, për të cilat detyrohen të paguajnë qira. Pagesa e qirasë...

Daut Haradinaj bën hapjen e fabrikës së mishit me ndihmën e fondacioneve të BE-së...

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka njoftuar se sot në Llukë të Deçanit është hapur fabrika e mishit, i cili është donacion i BE-së. Ai...

Hoti nënshkruan udhëzimin për transferimin e çmimit

Ministri në detyrë i Financave, Avdullah Hoti sot ka nënshkruar udhëzimin administrativ për transferimin e çmimit, udhëzim i cili ka për qëllim përcaktimin e...

Bahtiri: Komuna ka hyrë në borxhe 600 mijë euro për infrastrukturën në Zonën...

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i ka thënë gazetës “Zëri” se komuna ka hyrë në borxhe 600 mijë euro për ta rregulluar infrastrukturën në...

Ndryshon aplikimi për patentë shoferi

Ministria e Punëve të Brendshme njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës se me qëllim të zbatimit të Ligjit për Patentë Shoferi të...