fbpx

Breshëri shkakton dëme në kultura bujqësore, kërkohet fond i veçantë për fermerët

Reshjet e fundit të shiut dhe breshrit në vendin tonë kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e bujqësisë. Ndërkohë që ende nuk ka...

OAK: Punëdhënësi dhe punëmarrësi të trajtohen në mënyrë të barabartë – barra e pushimit...

Oda e Afarizmit të Kosovës ka ripërsëritur kërkesën për ndryshim-plotësim e Ligjit të Punës dhe Ligjin e Pushimit të Lehonisë tek Ministri i Punës...

Qeveria nga sot mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët

Byroja Kosovare e Sigurimit ka njoftuar të gjithë bashkëatdhetarët se nga sot Qeveria e Kosovës ka marrë përsipër mbulimin e plotë të primit të...

Zëvendësministri i Financave tregon se kur do të ekzekutohen pagat prej 170 euro

Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka treguar se kur do të ndahen paratë e pakos emergjente. Ai u shpreh se kjo procedurë mund të nis...

Miratohet në lexim të dytë rishqyrtimi i buxhetit të Kosovës

Me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë apstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë miratuar në lexim të dytë Projektligjin për plotësimin...

Qeveria mbulon shpenzimet e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët deri në fund të këtij...

Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë publikuar sot vendimin për heqjen e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët tanë deri në fund...

Instituti GAP: Tërheqja e kursimeve nga Trusti nuk mbulon pjesën e qytetarëve që më...

Instituti për Studime të Avancuara GAP në raportin mbi përfitimet dhe dëmet e mundshme nga tërheqja e parakohshme e kursimeve nga Fondi Pensional, ka thënë...

Kosova, në ‘shpejtësinë e parë’ për të shpëtuar ekonominë

Kosova, krahasuar me vendet e rajonit, i ka dalë më së paku në ndihmë bizneseve dhe ekonomisë, për të rikuperuar humbjet që i kanë...

Abrashi merr pjesë në punimet e vendkalimit në Grabovc, do të funksionalizohet për një...

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka marrë pjesë në vendosjen e një laure në hekurudhë, në fshatin Grabovc të Fushë Kosovës, ku tha se...

Pasojat e pandemisë, Zeka: Bizneset buzë kolapsit, të veprohet shpejt

Një pjesë e madhe e bizneseve do të futen në kolaps dhe dhjetëra mijëra vende të punës do të mbyllën për shkak të vonesave...