Më 2 shtator skadon afati për faljen e borxheve publike

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në përfundimin e afatit për faljen e borxheve publike për personat juridik dhe fizik në Kosovë, të akumuluara...

Ministri Krasniqi kërkon që mjedra të paguhet sipas çmimit real të tregut

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka zhvilluar sot takime me Kryetarin e Shoqatës së Kultivuesve të Mjedrës, Sami Uka, si...

Veseli: Vendimi për largimin e uzurpatorëve pati sukses

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha se vendimi i tij për ndaljen e uzurpimit të pronave publike dhe largimi i uzurpatorëve nga...

84 ndërtimeve në Parkun e Brezovicës u janë ndërprerë punimet (Video)

84 ndërtimeve në zonën e Parkut nacional të Brezovicës, u janë ndërprerë punimet nën arsyetimin se po ndërtohen pa leje dhe se nuk janë...

Pas rënies së bllokut B2, KESCO mobilizohet të furnizojë konsumatorët

KESCO informon se në mesnatë ka dalë nga sistemi njësia B2 e Termocentralit Kosova B. Kjo njësi prodhon më tepër se 30 për qind...

Edhe drejtorët e Doganave të Kosovës janë milionerë

Institucioni që grumbullon rreth 1 miliardë euro në vit për buxhetin e Kosovës, drejtohet nga zyrtarët që kanë deklaruar pasuri prej qindra mijëra eurove...

“Nëntoka” e haraçit

Një raport i Zyrës se Kombeve të Bashkuara për Drogë dhe Krim në Vjenë, i kryer me biznese kosovare, nxjerrë, për herë të parë,...

Kosova iu kundërpërgjigjet pretendimeve të Serbisë për pronat

Autoritetet e Kosovës iu kanë kundërpërgjigjur deklaratave të kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili ka përsëritur se disa prona të cilat gjenden në...

Serbët, të privilegjuar nga buxheti i Kosovës

Vetura për organizata joqeveritare dhe media, pagesa të rrymës elektrike, furnizim me dru për ngrohje, mbulim të shpenzimeve shëndetësore. Këto janë disa nga shpenzimet...

Kosovarët s’i largohen bregdetit turk

Përfaqësues të kompanisë “Eurokoha” thonë se numri i qytetarëve që kanë zgjedhur bregdetin turk për t’i kaluar pushimet verore, vazhdon të jetë i njëjtë...