Telekomi i Kosovës me kontratë të re kolektive

Kryeshefi Ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi dhe Kryetari i Sindikatës së Telekomit të Kosovës, Lamih Balaj, sot nënshkruan kontratën e re kolektive. Kjo...

MKRS investon 3 milion e 670 mijë euro dhe do të investojë edhe 3...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar 10 memorandume me Komunën e Prizrenit, të cilat i nënshkruan ministri Kujtim Gashi dhe kryetari Mytaher...

Skenderaj përfiton investime ne vlerë 300 mijë euro

Komuna e Skenderajt ka nënshkruar marrëveshje për realizimin e projektit infrastrukturor në zonën e Qyqavicës, në vlerë prej 300 mijë eurove në mes të...

Komisioni Evropian vlerëson Portalin e Transparencës së Ministrisë së Financave

Në kuadër të Menaxhimit të Financave Publike, Komisioni Evropian në Raportin për Kosovën 2019, ka vlerësuar Portalin e Transparencës së Ministrisë së Financave” https://ptmf.rks-gov.net/” ,...

Asfalti i dobët në Drenicë, dëmtohet ende pa përfunduar punimet

Projekt për ndërtimin dhe zgjerimin e rrugës rajonale Skenderaj-Drenas-Komoran, përkatësisht segmenti Komoran-Marinë në gjatësi prej 17 kilometrash ka nisur me 20 prill të vitit...

KRU ‘Prishtina’ dhe Komuna e Drenasit diskutojnë për investime në sektorin e ujit të...

Gjatë ditës së sotme, kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”, Ilir Abdullahu, ka zhvilluar një takim pune në Komunën e Drenasit të...

Qeveria voton pro ndërtimit të kyçjeve të Vitisë dhe Ferizajt në Autostradën “Arbën Xhaferi”

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton se Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar kërkesat e Vitisë dhe Ferizajt për kyçjet shtesë në autostradën...

Gashi: Rruga “Marin Barleti” në Prizren do të revitalizohet dhe do të investohen mbi...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, sot ka pritur në takim drejtuesit e Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, me c’rast...

NËNSHKRUHET MEMORANDUM MIRËKUPTIMI PËR MBIKALIMIN E PALDENICËS

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të hënën nënshkroi memorandum bashkëpunimi me kryetarin e Hanit të Elezit, Rufki Suma, për përkrahje financiare të...

Kaq para i kushtuan perdet për institucionet arsimore Shpend Ahmetit

Kuvendi Komunal i Prishtinës ditë më parë ka arritur të finalizojë kontratën e radhës për këtë muaj. Kësaj radhe, komuna e cila drejtohet nga Shpend...