Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike të martën publikon rezultatet e regjistrimit të Diasporës

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike do të publikoj rezultatet preliminare të regjistrimit të diasporës nëpër shtete sipas ndarjes territoriale e administrative.  I pranishëm do...

“Ditët e Kulturës Shqiptare ne Turqi” Në Turgutlu

MDIS në bashkëpunim me shoqatën kulturore shqiptare në Turgutlu organizon manifesitm për “Ditën e Shqiptarëve”, Adresa: Turgutlu Ticaret Odasi, Ergenekon Mahallesi Fatih, Caddesi No:2 Manisa/Turgutlu Datë:...

Mbyllet përkohësisht rruga Brezovicë – Qendra e Skijimit

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit informon publikun se për shkak të fillimit të asfaltimit të segmentit të rrugës R210 (Brezovicë-Qendra e Skijimit), që nga...

NJOFTIM PËR ASFALTIMIN E RRUGËS FERIZAJ-SHTËRPCË, PJESA GËRLICË E EPËRME – SHTËRPCË

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, njofton publikun se është duke u punuar në asfaltimin e rrugës R115, Ferizaj-Shtërpcë, përkatësisht segmentin e kësaj rruge Gërlicë...

Agjenda e plotë e Ditëve të Kulturës në Gjermani

MDIS fton bashkatdhetarët të marrin pjesë në aktivitetet kulturore të organizuara në Gjermani nga data 12 tetor deri 7 dhjetor 2019. Më poshtë gjeni agjendën...

NJOFTIM – Filloi turneu i futbollit Turqi

Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike – Qendra Kulturore e Kosovës në Turqi, më 20 tetor 2019, për të katërtin vit me...

NJOFTIM – ” CILI ËSHTË IDIOTI ” Shfaqje Teatrale

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike në bashkëpunim me Studion “Aktrimi” Zvicër, organizon shfaqje teatrale komedi “CILI ËSHTË IDIOTI” Data: 28 shtator 2019 Vendi: Talgutstrasse 71...

FTESË – Për pjesëmarrje në aktivitetin e rrjetëzimit të juristëve/avokatëve në Kroaci/Zagreb.

Ftohen të gjithë të interesuarit, profesionistë të fushës juridike, që të marrin pjesë në aktivitetin e rrjetëzimit të juristëve/avokatëve në Kroaci/Zagreb. Shkarko (Ftesë-Kroaci-Zagreb.docx)  

Ofertë Speciale për reklam gjatë ‘Fushatës Zgjedhore’ 2019 në PrishtinaPress.eu

Portali PrishtinaPress.eu ju ofron ofertë për reklamim gjatë “Fushatës Zgjedhore” 2019. Oferta ka për qëllim që t’ua mundësojë subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë të...

Galeria Shopping Mall në Prizren hap konkurs për 1500 vende pune

Galeria Shopping Mall, qendra tregtare më e re në Prizren me hapsirë mbi 50,000 m2 dhe me një investim mbi 20 milion euro, nga...