Thaçi: Masakra e Dubravës duhet të ndriçohet dhe vrasësit të dalin para drejtësisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaci ka përkujtuar 18 vjetorin në Burgun e Dubravës. Përmes një postimi në llogarinë personale në Facebook, Thaçi thotë se kjo...

Rama ndryshon zëvendësministrat në ministritë teknike

Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar disa prej zëvendësministrave në dikasteret që sot kalojnë nën drejtimin e ministrave teknikë. Në ministrinë e Shëndetësisë vjen Mira Kapisyzi,...

24 aksidente dhe mbi 800 tiketa trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se brenda kësaj periudhe kanë ndodhur 33 aksidente komunikacioni. Fatmirësisht prej tyre asnjë nuk është me...

Nishan dekreton shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe 5 ministrave

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe disa ministrave, si dhe me të njëjtin dekret ka emëruar zëvendëskryeministre Ledina Mandija...

Gjenden tri mjete të pashpërthyera në Pejë

Në fshatin “Bello Polje” të Pejës në oborrin e një viktime janë gjetur tri mjete të pashpërthyera (grantë dore). Njësiti policor ka shkuar në sigurim...

Theret me thikë një person në Mitrovicë

Theret me thikë një person në Mitrovicë, arrestohet një person. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar në Mitrovicë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje...

Filloi fushata e spërkatjes së zonave endemike në Malishevë

Sot, në komunën e Malishevës, përkatësisht në fshatin Senik ka filluar realizimi i fushatës për dezinsektimin e zonave endemike, kundër rriqrave, si masë parandaluese...

Gjuriq: Serbët në Kosovë vetëm në një kolonë

Drejtori i Zyrës së Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot se për mbetjen dhe të ardhmen e serbëve në Kosovë, është tejet...

Albin Kurti sot zyrtarizohet si kandidat i VV-së për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se sot do ta zyrtarizojë kandidaturën e Albin Kurtit për postin e kryeministrit. Gjithashtu, Vetëvendosje sot do ta shpalosë...

Ky është kapiteni i FSK-së që u shpall oficeri më i mirë në SHBA

Kosova ka marrë edhe një lajm të mirë, që sigurisht të gjithë i bën krenarë. Oficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Mentor Ibrahimi...