Ambasada e Zvicrës: Informatë e rëndësishme rreth procedurave të reja për aplikim për vizë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka lëshuar një njoftim rreth procedurave të reja për aplikim për vizë për qytetarët e Kosovës. Njoftimi tregon se nga...

Rama ndryshon zëvendësministrat në ministritë teknike

Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar disa prej zëvendësministrave në dikasteret që sot kalojnë nën drejtimin e ministrave teknikë. Në ministrinë e Shëndetësisë vjen Mira Kapisyzi,...

Ja në spitalin e cilit qytet në Kosovë ka lindur Rita Ora

Është komentuar shumë për pjesëmarrjen e saj në Kosovë, në koncertin e organizuar për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Por, së fundmi, këngëtari Asim...

Si të aplikoni për punë në Gjermani/ Të gjitha dokumentet që iu duhen

Qendra Gjermane e Informacionit për Emigracion ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. Përfaqësuesit e qendrës kanë...

Bariu nga Hani i Elezit me memorie të jashtëzakonshme (Video)

  Një bari nga Hani i Elezit ka memorie tejet të zhvilluar. Xhvahir Hasallari mban mend ditë e data të shumta. Ai di saktësisht edhe...

Komunat e Kosovës

Deçan Tel: +381 (0) 390 361 100 http://kk.rks-gov.net/decan Dragash Tel: +381 (0) 29 281 543 http://kk.rks-gov.net/dragash Ferizaj Tel: +381 (0) 290 329 5555 +381 (0) 290 320 544 http://kk.rks-gov.net/ferizaj Fushë Kosovë Tel: +381 (0) 38...

“Wizzair” nis fluturimet nga “Adem Jashari”, me 40 euro në Londër

Kompania ajrore e fluturimeve “Wizzair” ka inauguruar fillimin e operimit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. “Wizzair” e cila është një prej kompanive më...

Nishan dekreton shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe 5 ministrave

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe disa ministrave, si dhe me të njëjtin dekret ka emëruar zëvendëskryeministre Ledina Mandija...

Pos infermierëve, Gjermania po kërkon edhe ekspertë të IT-së, inxhinierisë dhe bujqësisë

Mbi 40 mijë infermierë llogaritet të jetë duke i kërkuar shteti gjerman. Vetëm nga Kosova deri tash janë larguar me qindra të rinj drejt Gjermanisë...

24 aksidente dhe mbi 800 tiketa trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se brenda kësaj periudhe kanë ndodhur 33 aksidente komunikacioni. Fatmirësisht prej tyre asnjë nuk është me...