Komunat e Kosovës

Deçan Tel: +381 (0) 390 361 100 http://kk.rks-gov.net/decan Dragash Tel: +381 (0) 29 281 543 http://kk.rks-gov.net/dragash Ferizaj Tel: +381 (0) 290 329 5555 +381 (0) 290 320 544 http://kk.rks-gov.net/ferizaj Fushë Kosovë Tel: +381 (0) 38...

PrishtinaPress.eu falenderon lexuesit e saj!

Të nderuar lexues të gazetës online PrishtinaPress.eu, Pas një kohe të shkurtër PrishtinaPress.eu ka arritur që të jetë në mesin e medieve më të kërkuara...

Gjuriq: Serbët në Kosovë vetëm në një kolonë

Drejtori i Zyrës së Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot se për mbetjen dhe të ardhmen e serbëve në Kosovë, është tejet...

Bariu nga Hani i Elezit me memorie të jashtëzakonshme (Video)

  Një bari nga Hani i Elezit ka memorie tejet të zhvilluar. Xhvahir Hasallari mban mend ditë e data të shumta. Ai di saktësisht edhe...

Ambasada e Zvicrës: Informatë e rëndësishme rreth procedurave të reja për aplikim për vizë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka lëshuar një njoftim rreth procedurave të reja për aplikim për vizë për qytetarët e Kosovës. Njoftimi tregon se nga...

Policia jep detaje për vetëvrasjen e maturantit nga Radosta e Rahovecit

Mbrëmë një 18 vjeçar nga fshati Radostë e komunës së Rahovecit ka varë vetë. Lajmi.net ka kontaktuar me zëdhënësen e policisë për rajonin e Gjakovës,...

Si të aplikoni për punë në Gjermani/ Të gjitha dokumentet që iu duhen

Qendra Gjermane e Informacionit për Emigracion ka zhvilluar këtë të martë një takim me studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër. Përfaqësuesit e qendrës kanë...

Nishan dekreton shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe 5 ministrave

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar shkarkimin e zëvendëskryeministrit dhe disa ministrave, si dhe me të njëjtin dekret ka emëruar zëvendëskryeministre Ledina Mandija...

Bie numri i qytetarëve që kërkojnë azil në BE

Mijëra qytetarë vitet e fundit kanë ikur nga Kosova për shkak të një prespektive më të mirë në vendet e Bashkimit Evropian. E eksodi...

Numra me rëndësi

Numra me rëndësi Numrat e telefonit të disa prej shërbimeve të rëndësishme në kryeqytet Policia  92 (me mobil 112-92) Stacioni 1 (038 504 604 5059) Stacioni 2 (038...