Theret me thikë një person në Mitrovicë

Theret me thikë një person në Mitrovicë, arrestohet një person. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar në Mitrovicë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje...

Filloi fushata e spërkatjes së zonave endemike në Malishevë

Sot, në komunën e Malishevës, përkatësisht në fshatin Senik ka filluar realizimi i fushatës për dezinsektimin e zonave endemike, kundër rriqrave, si masë parandaluese...

Ja kur ndryshon ora

Fundi i kësaj jave do të sjellë edhe ndryshimin e akrepave të orës, duke zgjatur ditën me një orë. Të dielën më 26 mars,...

Vazhdojnë përçarjet te serbët e Kosovës, Jabllanoviq e quan Listën Serbe të dështuar

Lideri i Partisë së serbëve të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq është parë mjaft i bindur se partia që drejton do të arrijë të futet në...

Pos infermierëve, Gjermania po kërkon edhe ekspertë të IT-së, inxhinierisë dhe bujqësisë

Mbi 40 mijë infermierë llogaritet të jetë duke i kërkuar shteti gjerman. Vetëm nga Kosova deri tash janë larguar me qindra të rinj drejt Gjermanisë...

Ja në spitalin e cilit qytet në Kosovë ka lindur Rita Ora

Është komentuar shumë për pjesëmarrjen e saj në Kosovë, në koncertin e organizuar për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Por, së fundmi, këngëtari Asim...

Policia jep detaje për vetëvrasjen e maturantit nga Radosta e Rahovecit

Mbrëmë një 18 vjeçar nga fshati Radostë e komunës së Rahovecit ka varë vetë. Lajmi.net ka kontaktuar me zëdhënësen e policisë për rajonin e Gjakovës,...

Thaçi: Masakra e Dubravës duhet të ndriçohet dhe vrasësit të dalin para drejtësisë

Presidenti i vendit, Hashim Thaci ka përkujtuar 18 vjetorin në Burgun e Dubravës. Përmes një postimi në llogarinë personale në Facebook, Thaçi thotë se kjo...

Ambasada e Gjermanisë nga 1 shkurti bën ndryshime në procedurat për viza

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se prej 1 shkurtit të këtij viti në ambasadë do të shtohet mundësia që për personave që...

Rama ndryshon zëvendësministrat në ministritë teknike

Kryeministri Edi Rama ka ndryshuar disa prej zëvendësministrave në dikasteret që sot kalojnë nën drejtimin e ministrave teknikë. Në ministrinë e Shëndetësisë vjen Mira Kapisyzi,...