Masa për teste PCR, Shpend Ahmeti: Juve ja u kisha kërku një vërtetim për...

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kritikuar qeverinë në detyrë për lehtësimin e masave anti-COVID-19 dhe për pikën e vendimit ku flitet...

Ahmeti: Kur e fitova Prishtinën u mendua se LVV në nivel vendi nuk mund...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se fitorja e tij në komunën e Prishtinës ishte njëra ndër arsyet e tij të largimit nga...

Ekzekutohen pagesat e rimbursimit për COVID-19 për rreth 3 mijë qytetarë të Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se Thesari i Shtetit gjatë ditës së sotme ka ekzekutuar pagesat e rimbursimit për COVID-19,...

Ahmeti sqaron se përse nuk po realizohen pagesat nga komuna, përfshirë edhe ndihma për...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka sqaruar vonesën e disa pagesave përfshirë këtu edhe ndihmën për të prekurit nga COVID-19. Ahmeti përmes një postimi në...

Restelica: Nga e hëna ‘Prishtina Parking’ i shtohen 10 policë në terren

Kryeshefi ekzekutiv në “Prishtina Parking”, Liridon Restelica ka njoftuar se gjatë kësaj jave, këtij projekti të komunës i shtohen 10 policë të cilët do...

Ahmeti bën thirrje për ndryshime kushtetuese: Zgjedhjet e radhës do t’i vajtojmë parpë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë thirrje për ndryshime kushtetuese për të qartësuar procesin e formimit të qeverisë dhe zgjedhjes së kryeparlamentarit, afatin...

Pamje të rralla se si bëheshin dasmat në Prishtinë gjatë vitit 1996

Ndonëse në disa pjesë të Kosovës lufta veç sa kishte nisur, në vitin 1996 në Prishtinë ishte ende një situatë krejt tjetër. Në atë kohë...

Shpend Ahmeti u uron nxënësve dhe stafit shkollor rifillimin e mësimit, apelon për respektim...

Nesër në gjithë vendin, nis gjysmë vjetori i dytë. Ndërsa, me këtë rast, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të...

Komuna e Prishtinës thotë se shtatorja e Rugovës u vendos pa leje në oborrin...

Ipeshkëvia e Kosovës e ka vendosur shtatoren e ish-presidentit Ibrahim Rugova në oborrin e katedrales “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë, pa lejen e komunës. Kjo...

Qytetarët e Prishtinës mund të aplikojnë edhe në Postë për parking të veturave

Kryeshefi Ekzekutiv, Xhevdet Smakiqi, ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Kryeshefin Ekzekutiv të NPL “Prishtina Parking” Sh.A., Liridon Restelica për realizimin e shërbimit të...