fbpx

Këta janë të dyshuarit për tentim vrasje në Prishtinë (Foto)

Një mosmarrëveshje, e cila kishte përfunduar me rrahje para dy muajsh, ka mundur të përfundoj me tragjedi këtë  vikend. Dy muaj pas, dy vëllezërit Xhemajl...

Hapet dyqani bamirës për nëna dhe fëmijë “Teshavesha”

Prishtinë, 12 korrik - Prishtina tani me dyqan bamirës të dorës së dytë duke filluar nga sot. Dyqani për bamirësi “Teshavesha” u hap nga...

Komuna e Prishtinës, do të organizoj koncert me këngëtaren Dua Lipa

Sot, në ndërtesën e re të Komunës së Prishtinës, gjatë një konference për shtyp, Kryetari, Shpend Ahmeti, Dukagjin Lipa nga "Republika Communications" dhe Ernest...

Autobusët vazhdojnë punën

Qarkullimi i 30 autobusëve të rinj të Trafikut Urban në Prishtinë i filluar me datën historike të 17 Shkurtit 2017, shpalljes së Pavarësisë, si...

Kjo është deklarata e Agjencisë për çështjen e kamerave në autobusët e rinj

Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka lëshuar një deklaratë për media përmes së cilës njofton se kamerat e instaluara nëpër autobusët...

Shtëpia e Shëndetit në qendër të Prishtinës, më funksionalja (Foto)

Një turmë njerëzish sot kanë hyrë në zyrën ku jepen insulinat për të prekurit nga sëmundja e sheqerit, në Shtëpinë e Shëndetit në qendër...

Ahmeti: Mbikëqyrje 24 orëshe nga policia në tri lokacione në Prishtinë

Edhe Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se kryeqyteti është futur në karantinë, pas 20 rasteve të reja me koronavirus sot. Ahmeti po...

Ahmeti: Furrat, qebaptoret dhe bizneset tjera që janë mikse, kanë të drejtë të shesin...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se edhe sot distanca sociale po funksionon më mirë se që kanë pritur. I pari i Prishtinës ka...

Shpend Ahmeti e qet në shesh Q7-shin (VIDEO)

Gati katër vjet pasi e ka marrë drejtimin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti pritet ta përmbushë njërin nga premtimet e tij “populiste” –...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, kapet mat në një jaht multimilionësh në Budvë

Fotografitë e Ahmetit i ka siguruar portali gazetametro.net Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte udhëtuar të premten për në Shkodër, për ta përcjellë...