Reshjet e shiut vështirësojnë lëvizjet në kryeqytet

Rrugët e Prishtinës janë vështirësuar për qarkullimin e automjeteve si pasojë e reshjeve të shumta të shiut. Kjo shihet në disa rrugë ku gypat nuk...

Veliaj: Tryezat e kauzat e përbashkëta nënkuptojnë bashkim kombëtar

Tryezat dhe kauzat e përbashkëta nënkuptojnë bashkim kombëtar, për dallim prej titujve bombastik që i shohim në media. Kështu ka deklaruar kryetari i Bashkësisë...

Bizneset në “Pallatin e Rinisë”, “peng” i borxheve të AKP-së

Ndër dyqanet e shumta të cilat gjenden në “Pallatin e Rinisë”, në Prishtinë, është edhe ai i Arsim Krasniqit, i cili tash e një...

Prishtina përuron objektin të ri të Bibliotekës “Hivzi Sylejmani”

Lexuesit në Prishtinë do të kenë hapësirën prej 5 mijë e 800 metra katrorë për të lexuar, pasi që sot në kryeqytet u bë...

Prishtina së shpejti me pesë shkolla të reja

Banorët e disa lagjeve në Prishtinës po përballen me mungesë të objekteve shkollore. Fëmijët janë të detyruar të shkojnë në ato shkolla që i...

Hapet çerdhja e re për fëmijë, në Sofali

Sot prapa shkollës "Gjin Gazulli", hapet çerdhja e re për fëmijë, për lagjen e Sofalisë dhe lagjet përrreth. Në hapje do të marrë pjesë edhe...

Sot nis faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë

Sot do të nis faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Komuna që drejtohet nga Shpend Ahmeti bën të ditur se kjo...

Ahmeti: Të mos politizohet çështja e Kishës, askush nuk është mbi ligjin

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, iu ka kundërpërgjigjur deklaratave të zëvendëskryeministrit të Kosovës, Branimir Stojanoviq, për ndaljen e punimeve në Kishën e...

Ky është procesi i ndërtimit të Parkingut Nëntokësor në Prishtinë

Parkingu Nëntokësor tek Fakulteti Filologjik, është një nga projektet e mëdha të Kryeqytetit që do të ndërtohet përmes Partneritetit Publiko-Privat. Deri në fillim e punimeve,...

PDK e LDK të gatshme për protestë kundër Shpend Ahmetit (Video)

Akuza në drejtim të Komunës së Prishtinës dhe kryetarit Shpend Ahmeti vazhdojnë të vijnë nga kundërshtarët politikë të Vetëvendosjes. PDK dhe LDK janë sulmuesit e...