Kryetari Shpend Ahmeti, mori pjesë në përvjetorin e çerdhes “Botanika”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, mori pjesë në përvjetorin e parë të çerdhes për fëmijë "Botanika", çerdhes së parë me bazë në...

Policia arreston dy hajna të mitur në Prishtinë

Policia e Kosovës, të mërkurën, ka arritur të kapë dy të dyshuar të moshës së mitur për disa raste vjedhjesh në markete dhe barnatore...

Aksident në Prishtinë, vetura bie nga rrethrrotullimi (Foto/Video)

Në orët e hershme të mëngjesit ka ndodhur një vetaksident, ku vetura ka rënë nga ura. Këtë e ka konfirmuar, zëdhënësja e Policisë për Rajonin e...

Asambleistët përgenjështrojnë Shpend Ahmetin (VIDEO)

Trafiku urban është njëra nga ndërmarrjet që vazhdimisht ka pasur përplasje ndërmjet Kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe asambleistëve të Partisë Demokratike...

Ahmeti: Lirojeni menjëherë Çaushin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas arrestimit të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, i cili hodhi gaz lotsjellës gjatë mbledhjes së...

Ahmeti emëron nënkryetarin e ri të Prishtinës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka emëruar sot nënkryetarin e ri të komunës. Muhedin Nushi, është emëruar nënkryetar i ri i Prishtinës, pas...

Ahmeti: Pavarësisht të gjithave, demarkacioni nuk kalojë

Pas vendimit për shtyerjen e votimit për demarkacionin me Malin e Zi, ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Prishtinës. Përmes një njoftimi në rrjetin...

Lagjja “Kodra e Trimave” mbetet pa rrymë, ankohen banorët

Ka tashmë katër orë që një pjesë e lagjes Kodra e Trimave në Prishtinë ka mbetur pa energji elektrike. Sipas zyrtarëve në KEDS bëhet fjalë për...

Vdes një person në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë

Një person i moshës 59-vjeçare ka ndërruar jetë sot në ambientin e Stacionit të Autobusëve në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për Koha.net, zëdhënësja e...

Hapet Qendra e Mjekësisë Familjare në kryeqytet me pajisjet më moderne (Foto)

Komuna e Prishinës, sot ka bërë hapjen e Qendrës së Mjekësisë Familjare nr.3. Renovimet në këtë Qendër kanë ndikuar në gjithpërfshirje, duke iu krijuar qasje...