Shpend Ahmeti publikon foto të dëmeve që shkaktuan erërat e forta

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se përkundër erërave të forta nuk ka pas lëndime serioze në njerëz. Shkrimi i tij i...

AKP transferon Pallatin e Rinisë të Komuna e Prishtinës

Në mars të këtij viti, Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash, miratoi propozimin e Qeverisë që të kalojë pronësinë e “Pallatit të Rinisë” nga...

Ky është procesi i ndërtimit të Parkingut Nëntokësor në Prishtinë

Parkingu Nëntokësor tek Fakulteti Filologjik, është një nga projektet e mëdha të Kryeqytetit që do të ndërtohet përmes Partneritetit Publiko-Privat. Deri në fillim e punimeve,...

Nga shtatori, Prishtinës i shtohet edhe një shkollë e re

Që nga shtatori 2018, Prishtinës do i shtohet edhe një shkollë e re fillore dhe e mesme e ulët. Kështu ka njoftuar kryetari i kryeqytetit,...

LDK dhe PDK bojkotojnë votimet në Kuvendin e Prishtinës

Asamblesitët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe ata të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) kanë bojkotuar votimin e rendit të ditës gjatë mbledhjes...

Përurohet sheshi “Adem Jashari”, propozohen tri lokacione për shtatoren

Në përvjetorin e 20-të të Epopesë së UÇK-së, Komuna e Prishtinës përuroi sheshin “Adem Jashari”, i cili ka marrë pamje të re, ndërkohë që...

Ahmeti: Mosrishikimi i buxhetit ndikon negativisht në Prishtinë

Shpend Ahmeti është shprehur i shqetësuar me mungesën e gatishmërisë së Qeverisë për ta shtyrë në Kuvend Projektligjin për rishikimin e buxhetit. Kryetari i Prishtinës...

Testi i arritshmërisë: Nxënësit e Prishtinës arrin sukses në gjuhën angleze, ngecin në atë...

Nxënësit e shkollave publike në Prishtinë kanë treguar rezultate më të mira se në vitin e kaluar në testit të arritshmërisë për klasat e...

Shpend Ahmeti kërkon zgjidhje: Në Kosovë s`mund ta dënosh dikë me 900 euro

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur rreth aksidenteve të shumta që po ndodhin në Kosovë. Ai ka thënë se në kohën kur në...

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit...

Duke filluar nga dita e mërkurë, 11.07.2018, ka filluar faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Komuna thotë se, kjo ditë është...