Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit...

Duke filluar nga dita e mërkurë, 11.07.2018, ka filluar faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Komuna thotë se, kjo ditë është...

Banorët e Prishtinës në hall me mushkonjat

Mushkonjat janë bërë problem serioz për banorët e kryeqytetit. Pothuajse në secilën lagje banorët ankohen prej insekteve e komuna thotë se arsye pse këtë...

Një park evropian së shpejti në Prishtinë, Shpend Ahmeti publikon pamjet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka publikuar pamjet të njërit prej parqeve që pritet të bëhet në kryeqytet. “Parku ne Matiqan, sot është publikuar për...

Komuna e Prishtinës fillon ndërtimin e një rruge lagjen Kalabria

Komuna e Prishtinës me një njoftim zyrtar ka thënë se shumë shpejt do të fillojë ndërtimi i një rruge të re në kryeqytet. Bëhet fjalë...

Dezinsektimit hapësinor në Prishtinë, orari kur qytetarët duhen mbajnë dritaret e mbyllura

Duke filluar nga dita e nesërme fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Kjo ditë është zgjedhur pas të gjitha përgatitjeve...

Shpend Ahmeti jep detaje për parkingun nëntokësor te Fakulteti Filologjik

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se sot ka dalur njoftimi për kompanitë e interesuara për parakualifikim për parkingun nëntokësor te...

Shpend Ahmeti: Stadiumi i Prishtinës do ta mbajë emrin Fadil Vokrri

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka propozuar që stadiumi i Prishtinës ta mbajë emrin e Fadil Vokrrit. Shpend Ahmeti ka thënë se stadiumi i Prishtinës...

Ahmeti reagon pas publikimit të audio-incizimeve, ka një apel për Prokurorinë dhe Policinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar video-incizimin e publikuar dje në media, rreth një konkursi të lokaleve që favorizoheshin biznese të “Vetëvendosjes”. “Nuk dua...

Çka iu pëlqen qytetarëve në Prishtinë dhe çfarë i pengon, ky është raporti

Organizata Iniciativa për Progres INPO ka publikuar raportin “Indeksi i kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë”, me c’rast është pasqyruar se 41.89...

Veseli nënshkruan Ligjin për Prishtinën (Dokument)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nënshkruar sot Ligjin për Prishtinën, duke përmbushur kështu përgjegjësinë kushtetuese e ligjore. Ligji për Prishtinën u miratua...