fbpx

Hapet çerdhja e re për fëmijë, në Sofali

Sot prapa shkollës "Gjin Gazulli", hapet çerdhja e re për fëmijë, për lagjen e Sofalisë dhe lagjet përrreth. Në hapje do të marrë pjesë edhe...

Në fillim të vitit 2017 vijnë 15 autobusët e parë në Prishtinë

Ndonëse kanë kaluar dy muaj nga nënshkrimi i marrëveshjes së Komunës së Prishtinës me kompaninë “Iveco” për furnizimin me 51 autobusë të rinj –...

26 shkolla të Prishtinës me kënde të leximit

Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, bashkë me Drejtoreshën e Arsimit, Arbërie Nagavci, vizituan sot shkollat “Gjergj Fishta” dhe “Xhemajl Mustafa”, ku së fundmi është...

Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” s’e mban premtimin për disa prishtinas

Punimet për futjen e gypave që lidhin një pjesë të kryeqytetit me fabrikën e ujit në Shkabaj, përsëri kanë shkaktuar pakënaqësi te banorët e...

Shëtitore prej “Grandit” e deri te Katedralja

Prishtina do të ketë një shëtitore në qendër të saj. Rruga “Xhorxh Bush”, nga hoteli “Grand” e deri te Katedralja “Nëna Terezë”, parashihet të...

Vendimi i ri i Komunës së Prishtinës: Qytetarët që jetojnë në qendër do të...

Komuna e Prishtinës ka bërë kategorizimin e pagesës për tatimin në pronë, duke tentuar që qytetarët të cilët jetojnë në qendër të paguajnë më...

Thaçi – Komunës së Prishtinës: Merrni mësim, organizojeni në periferi këtë festival

Ish - drejtori i Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jusuf Thaçi thotë se organizatorët e "BeerFest" dhe Komuna e Prishtinës duhet të mbushen mend...

Katedralja në Prishtinë gati një dekadë në ndërtim

Katedralja “Nënë Tereza”, që nga viti 2007 ka mbetur e papërfunduar. E vendosur në qendër të Prishtinës, ashtu siç është aktualisht e përgjysmuar, po i...

Mbahet panairi me artizanale, veshje kombëtare dhe ushqime tradicionale

Prishtinë, 12 korrik - Mbështetur nga Ministria e Diasporës, sot në Prishtinë mbahet panairi me punime artizanale, veshje kombëtare dhe ushqime tradicionale. Në këtë panair,...

Ky njeri është duke e shkatërruar Kombëtaren! (Foto)

Pas kthimit të Tiranë, kombëtarja shqiptare e futbollit duket se po rikthen në ekip përplasjet midis lojtarëve si në kohë kur kombëtarja drejtohej nga...