Komuna e Prishtinës nuk e respekton ditën e zisë (Foto)

Komuna e Prishtinës nuk e ka respektuar sot Ditën e Zisë, e vendosur nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për nder të viktimave kosovare...

Mbi 20 fshatra në Prishtinë ende s’janë të lidhura në rrjetin e “Ujësjellësit”

Nxjerrja e ujit me kovë nga bunari është e zakonshme për Selim Gashin nga fshati Mramor i komunës së Prishtinës. Por, edhe këtë ujë që...

Ndërrohet gypi kryesor i ujit në lagjen ”Velania” në Prishtinë

Prishtinë, 22 korrik - Kompania e Ujësjellësit Rajonal ”Prishtina” ka njoftuar konsumatorët e lagjes “Velania”, ”Dodona”,  “ Sofalia ” , “ Kolovicë ”, “...

Fillon largimi i tezgave nga sheshet e Prishtinës

Një storje e KTV-së emetuar sonte në Lajmet e mbrëmjes, i ka aktivizuar inspektorët e komunës së Prishtinë dhe Policinë në kryeqytet, transmeton Koha.net. Pas...

Komuna e Prishtinës, do të organizoj koncert me këngëtaren Dua Lipa

Sot, në ndërtesën e re të Komunës së Prishtinës, gjatë një konference për shtyp, Kryetari, Shpend Ahmeti, Dukagjin Lipa nga "Republika Communications" dhe Ernest...

Komuna e Prishtinës hap konkurs

  Vende të lira të punës në Komunë të Prishtinës Komuna e prishtinës hapë konkurs për disa vende të lira të punë. Për më shumë ju...

Mustafa vuri gurthemelin e Klinikës së re Emergjente

Prishtinë, 15 korrik - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vënë gurthemelin e ndërtimit të objektit të ri të Klinikës Emergjente në...

Ilir Abdullahu emërohet Kryeshef Ekzekutiv i Ujësjellësit ”Prishtina”

Prishtinë, 14 korrik - Bordi i Drejtorëve të Kompanisë së Ujësjellësit Rajonal ”Prishtina” sh.a. në një mbledhje të rregullt të mbajtur gjatë ditës së...

Shpendi tregon atë që ndodhi sot në Kuvendin Komunal

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë një përshkrim të gjithë asaj që ndodhi sot në Kuvendin Komunal të Prishtinës, duke e quajtur të...

Komuna e Prishtinës organizon diskutime publike me qytetarë – 12 korrik 2016

Komuna e Prishtinës gjatë muajit Korrik dhe Gusht do të mbajë tri diskutime publike: Diskutim publik me qytetarët e lagjes Mati 1, Diskutim publik...