fbpx

Shpend Ahmeti: Vetëvendosje i rrezikoi sot qindra njerëz, tepër papërgjegjësi e madhe

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje, pjesë e së cilës ishte dikur, për organizimin e tubimit të sotëm në...

Çerdhet publike në Prishtinë do të hapen më 10 gusht, Ahmeti sqaron punën e...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë disa sqarime lidhur me çerdhet në kryeqytet. Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se çerdhet private...

Ahmeti kërkon hapjen e çerdheve, kafeneve dhe mbylljen e karantinës në Prishtinë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kërkuar që sa më shpejt të hapen çerdhet dhe kafeteritë të fillojnë punën e plotë. Ai...

Drejtori i Trafikut Urban: Sot do të ketë më shumë kontrolle në autobusë, luten...

Drejtori i Trafikut Urban, Lulzim Rexhepaj ka folur për disa nga rregullat që duhet të repektohen gjatë udhëtimit me autobusët e trafikut urban në...

Memorandum Mirëkuptimi nënshkruar mes MKRS-së, Manifesta-s dhe Qytetit të Prishtinës

Të martën, më 19 maj 2020, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Kosovës, përfaqësuar nga Ministrja Vlora Dumoshi dhe drejtoresha dhe Kryesuesja e...

Qytetarët e Kosovës 2 minuta errësirë për të pagjeturit!

Qytetarët e Kosovës i kanë fikur dritat për dy minuta në ora 21:00, kjo si shenjë solidariteti për përsonat e pagjetur. Kësaj nisme e cila...

Testohen 40 kontakte të 20 të infektuarve në Prishtinë, rezultojnë NEGATIV

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë. Ahmeti bëri të ditur se sot janë testuar rreth 40 kontakte...

Komuna e Prishtinës së shpejti fillon hulumtimet me teste serologjike

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se gjatë javëve të ardhshme do të nisin hulumtimet me teste serologjike për...

Miratohet pakoja ekonomike ‘Prishtina’ – pesë mijë pako ushqimore të dedikuara për familjet në...

Kryetari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti ka njoftuar se kanë miratuar pakon ekonomike Prishtina. Ai ka falënderuar të gjithë asamblistët që kanë marrë pjesë dhe që...

Ahmeti: Dallim i madh Prishtina me shumë kerre dhe me pak kerre, pas pandemisë...

Fluks i madh i qytetarëve me vetura është parë në kryeqytet pas lehtësimit të masave nga Ministria e Shëndetësisë, pasi kaluan disa javë që...