fbpx

Artistët kosovarë po e prezantojnë me sukses kulturën tonë jashtë shtetit

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 21 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Kosovës, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, takoi...

Ministrja Dumoshi, vizitorja e parë e Galerisë Kombëtare të Kosovës, pas lehtësimit të masave...

Ministrja Dumoshi vizitoi sot Galerinë Kombëtare të Kosovës me rastin e nisjes së aktivitetit të Galerisë, pas pandemisë. Ministrja u prit nga drejtoresha e GKK-së,...

Dokumentar mbi historikun e muzeve në Kosovë

Historiku i muzeve në Kosovë

‘Muzeu im’, ekspozita e parë virutale e trashëgimisë familjare në Kosovë

Në kuadër të përgatitjeve për Ditën Ndërkombëtare të Muzeve, Ministria eKulturës, Rinisë dhe Sportit, në bashkëpunim me Muzeun Kombëtar të Kosovës, popërgatitin një ekspozitë...

Ndërron jetë ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj

Sot (e martë) në moshën 66-vjeçare ka ndërruar jetë ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e...

“Ëndrra e fundit” si kujtim për të pagjeturit

Kujtimin për të më të dashurit tanë që vazhdojnë të jenë të zhdukur nga lufta e fundit në Kosovë, e kemi përjetësuar në shumë...

Ministrja Dumoshi, pjesë e samitit të rinisë nga vendet e Ballkanit, me 154 të...

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit znj. Vlora Dumoshi ishte pjesë e samitit të parë virtual të të rinjve nga Kosova, Shqipëria, Kroacia, Mali...

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për ndarjen nga jeta të aktorit Rikard Ljarja

E nderuara familja Ljarja, Me pikëllim të thellë e mora lajmin për vdekjen e të dashurit tuaj Rikardit, aktorit, regjisorit dhe skenaristit tonë të madh,...

Ministrja Dumoshi nënshkruan katër aneks memorandume me kryetarët e komunave Kamenicë, Gjakovë, Vushtrri e...

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti sot në takim kryetarët e katër komunave Qëndron Kastrati, Kryetar i Komunës së Kamenicës, Xhafer...

MKRS bën homazhe për Violeta Rexhepagiqin, artisten që theu tabutë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, bashkë me stafin e MKRS-së, në një ceremoni të organizuar para objektit të ministrisë, bënë homazhe...