fbpx

Veseli viziton prindërit e presidentit Thaçi

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar familjen e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në fshatin Burojë të Skënderajt. Në profilin e...

Pas infektimit të deputetit Arben Gashi, seancat e Kuvendit mund të mbahen online

Për shkak të pandemisë së COVID-19, Kuvendi i Kosovës ka disa muaj që ka mbetur gjysmë i bllokuar në punën dhe efikasitetin e tij. Një...

Palmer thotë se SHBA dhe BE nuk janë rivalë, megjithatë përmend “dobësitë” e BE-së...

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Matthew Palmer, si dhe i Dërguari Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, Mirosllav Lajçak thanë që SHBA...

Paralajmërohen protesta në klubet e natës, nëse nuk lejohet hapja e tyre

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të lejojnë të hapen klubet e natës, në të kundërtën...

Delegati i 2 korrikut 1990 Prof.Dr. Muhamet Ahmeti emërohet Ambasador i Paqes

Prof.Dr. Muhamet Ahmeti ish – Delegat i 2 korrikut 1990 i cili ishte pjesëmarrës në miratimin e Deklaratës Kushtetuese, sot me rastin e 30...

Vdes babi i heroit Afrim Zhitia, liderët politik shprehin ngushëllime

Sot ka ndërruar jetë Osman Zhitia, babi i heroit Afrim Zhitia. Me këtë rast ngushëllime kanë shprehur liderët politik në Kosovë. Presidenti Hashim Thaçin tha...

Mustafa: Deklarata e 2 Korrikut, ngjarje e rëndësishme e shtetësisë së Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në përvjetorin e Deklaratës së 2 Korrikut, ka thënë se kjo shënon njërën ndër ngjarjet më të rëndësishme të...

Jordania i dhuron Kosovës gjysmë milioni maska dhe 24 tonë pajisje tjera kundër COVID-19

Shteti i Jordaninë i ka dhuruar Kosovës një kontingjent prej 24 tonësh pajisje mjekësore për mbrojtje nga Covid-19, përfshirë maska, mantele, dezinfektues, etj. Këtë e...

Raporti i Senatit Amerikan: Njohja reciproke duhet të jetë elementi kyç i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Raporti i Komitetit të Senatit Amerikan për Shërbime të Armatosura për vitin fiskal 2021, thekson se normalizimi i marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë...

Ker-Lindsay: Formimi i Këshillit të Ekspertëve për dialogun me Serbinë, mund të vështirësojë arritjen...

Formimi i Këshillit të Ekspertëve për dialogun me Serbinë nga ana e Qeverisë së Kosovës vetëm mund të vështirësojë arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare,...