Nesër pritet përfundimi i procesit të rinumërimit të 552 vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke punuar maksimalisht për të përmbyllur sa më shpejt aktivitetet në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, me qëllim të...

Keqpërdorimet me subvencione, fermeri nga Prizreni në prag të falimentimit – nuk mori paratë...

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës së fundmi ka realizuar disa aksione policore në pesë komuna, ku ka rezultuar me arrestimin e 19 personave...

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e 60 vjeçarit në Ulpianë

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka njoftuar se ka nisur hetime lidhur me vdekjen e dyshimtë në një shtëpi në lagjen Ulpiana në kryeqytet. Përmes një...

Aliu pas vdekjes së 20 vjeçares që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj: Sot...

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu i ka shprehur ngushëllime familjes Haxhidema pas vdekjes së vajzës së tyre Fatimes, e cila kishte marrë...

Sllovaku Lajçak dhe “neutraliteti” i tij karshi Kosovës

Emisari Special i BE’së, Miroslav Lajcak, për afro një vit në funksionin e të dërguarit për dialogun Kosovë-Serbi ka pasur disa deklarata dhe veprime...

Vdes 20-vjeçarja që u lëndua nga shpërthimi në Ferizaj

Ka vdekur 20-vjeçarja, Fatime Haxhidema, e cila u lëndua në shpërthimin që ndodhi muajin e kaluar në Ferizaj, shkruan Gazeta Express. Lajmin e ka bërë...

Pas fushatës zgjedhore rriten rastet me coronavirus për 7.7 për qind, IKSHPK rekomandon shtrëngim...

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka mbajtur takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, me përfaqësues të...

Zyrtarëve të arrestuar u ishin vënë përgjues: Drejtori bënte plane të blejë banesë 200...

Para dy ditë më parë, hetuesit e policisë zhvilluan operacionin e koduar me emrin “Subvencioni 2020”, ku cak ishin zyrtarët e Agjencisë për Zhvillimin...

LVV homazhe tek varri i Demaçit dhe Deharit: Sot, i gëzojmë ditëlindjet e tyre,...

Një delegacion i prirë nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti sot kanë bërë homazhe tek varri i Astrit Deharit dhe Adem Demaçit,...

Prokuroria: Të dyshuarit për ryshfet me subvencione e mashtruan edhe njëri tjetrin

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar masën e paraburgimit për 11 personat e arrestuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, marrje ryshfeti, dhënie ryshfeti. Prokuroria po pretendon...