Thaçi: I përgjigjemi Speciales

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për “Zërin” thotë se lidershipi i Kosovës ka instaluar politikë bashkëpunimi me drejtësinë ndërkombëtare,...

Edhe biznesmeni kosovar Musa Hoti në Vatikan (Foto)

Ceremoninë e shenjtërimit të Nënës Terezë, përveç mijërave njerëz nga bota, si dhe disa nga përfaqësuesit e politikës kosovare, si, presidenti i Kosovës, Hashim...

Koshtova, fshati më i vizituar në Kosovë

Gazeta PrishtinaPress.eu, ka bërë një hulumtim në lidhje me restaurantet dhe ambientet më të mira familjare në Kosovë që vizitohen brenda një viti e sidomos...

Kur mbi 400 burra ishin liruar nga burgjet serbe më 1999 (Video)

Mbi 400 burra kosovarë kaluan kufirin nga Kosova në Shqipëri, më 23 maj të vitit 1999 duke sjellë me vete rrëfimet e tmerrshme për...

Ky është hoxha i cili 19 vite më parë varrosi Adem Jasharin e familjarët...

Hoxha nga Malisheva, Fetah Bekolli, 19 vite më parë kishte kryer një punë të jashtëzakonshme, të cilën thuajse pak kush mund ta bënte, sidomos...

Studentët organizojnë sërish protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

Reforma Studentore e Universitetit Gjakovës, e mbështetë fuqishëm protestën e thirrur nga Shoqatat e dalura nga Lufta në mbështetje të Komandantit Ramush Haradinaj, me...

Burim Piraj publikon një video interesante, kritikon muslimanët (video)

Biznesmeni kosovar, Burim Piraj ka publikuar nje video ku shihet një hoxhë nga Tunisi i cili kritikon muslimanët për moslexim dhe largim nga shkenca....

Kelmendi :”LDK po i vajton 15 të vrarë, e po gëzohet për vrasjen e...

Ish-anëtari i LPK-së, Ibrahim Kelemendi, ka reaguar lidhur me debatin që u hap këto ditë për vrasjet e pasluftës, ndaj ish-aktivistëve të LDK-së. Kelmendi deklaratat...

Sot është përvjetori i vrasjes ‘enigmë’ të dëshmorit Avni Hajredini – Koshtova

Sot 18 vite më parë ishte vrarë njëri ndër ushtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Avni Hjaredini i njohur më shumë si...

Ylli Shaqiri, arkitekti nga Kosova që po mahnit botën

Arkitekti nga Kosova, Ylli Shaqiri dhe kompania e tij ‘Centrimetri Urban Studio’ tanimë i njohur për veprimtarinë e tij profesionale në arkitekturë dhe enterier,...