Vodhën derivate të naftës dhe një akumulator, arrestohen dy persona në Klinë

Dy persona të dyshuar janë arrestuar në fshatin Jashanicë e Ulët në komunën e Klinës. Arrestimi i tyre është bërë, pasi dyshohet se të njëjtit...

Në Malet e Sharrit humb një shtetas gjerman

Gjatë ditës së djeshme në Malet e Sharrit ka humbur një person, i njëjti mësohet që është shtetas i Gjermanisë. Kjo është bërë e ditur...

Klan Kosova: LDK, AKR e Alternativa bashkë në zgjedhje

Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa pritet të hyjnë bashkë në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit. Kështu raporton Klan...

PDK-ja mblidhet në ora 10:00

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovë pritet të mblidhet në ora 10:00, për të diskutuar rreth seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. ‘Indeksonline’, merr...

Pamje nga arrestimi i Burdushit, në shtëpinë e tij i gjenden edhe armë

Policia e Prizrenit ka arrestuar Hysri Peqanin, mjekun popullor të njohur me emrin Burdushi. Lajmin për arrestimin e Burdushit e ka konfirmuar  prokurori i rastit,...

Opozita kërkon ndryshime kushtetuese që komunitetit serb t’i hiqet mundësia e kushtëzimeve (Video)

Deputetë të opozitës kërkojnë që të ndryshohet amendamenti 2 i nenit 81 i Kushtetutës së Republikës së Kosovës, i cili i jep mundësi komunitetit...

Arrestohen 3 persona në Prishtinë për kontrabandim me migrantë

Gjatë kontrollit në tri lokacione të ndryshme në Prishtinë, nen dyshimin për kryerje te veprës se larte-cekur, janë gjetur dhe sekuestruar shtatë copë fishekë...

Qeveria ua vazhdon mandatin sekretarëve edhe në dy Ministri

Qeveria ia ka vazhduar mandatin Sekretarit të Përgjithëshmë të Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës, Shklezen Sylës edhe për një mandat. Po ashtu edhe...

Limaj: Baca Adem do ta kujtojmë gjithmonë rezistencën dhe sakrificën tënde

Zëvendëskryeministri dhe lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë homazhe pran arkivolit të Adem Demaçit. Limaj ka thënë se sot Kosova nderon heroin kombëtar,...

Abdixhiku: Pagat ju ecin, deputetët kanë gajle tjera

Analisti Lumir Abdixhiku ka reaguar ndaj dështimit të seancave të Kuvendit kohëve të fundit, gjë që shkaktoi edhe sot mosmiratimin e projektligjit për sanksionet...