Bie në ujërat e Drinit të Bardhë, vdes 10 vjeçari

Një fëmijë nga fshati Kramovik është gjetur i vdekur sot në ujërat e Drinit të Bardhë. Njoftimin e ka bërë kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi...

Aksident i rëndë në Zvicër, vdes një kosovar

Një shtetas i Kosovës, 46 vjeçar, me banim në Kantonin St. Gallen, ka humbur jetën në një aksident që ka ndodhur sot para orës...

Kosnett mirëpret vendimin e Veselit për shkarkim të zyrtarëve me aktakuza

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, e ka mirëpritur vendimin e liderit të PDK-së, Kadri Veselit, për të liruar nga detyra zyrtarët të...

Sekretari i Përgjithshëm i LB-së thotë se Franca dhe Gjermania janë fajtorë për dështimin...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka konfirmuar gjatë ditës se Samiti i Parisit, i planifikuar që të mbahet në fillim të muajit korrik, është shtyrë. Lidhur me...

URA E BALINCËS LËSHOHET PËR QARKULLIM, FILLON PUNA NË TRANZITIN E MALISHEVËS

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të premten përuroi urën e Balincës, pjesë e rrugës nacionale N9, Prishtinë - Pejë. Vlera totale e investimit...

MIT-POLICIA E KOSOVËS, MEMORANDUM PËR REGJISTRIM TË AUTOMJETEVE TË AKSIDENTUARA

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit Pal Lekaj, të premten nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës,  Rashit Qalaj. Përmes kësaj marrëveshje,...

Tahiri i reagon Kosnett-it: Ministria e Drejtësisë nuk ka kompetencë ligjore për të liruar...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka reaguar pas deklaratave të fundit të ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i cili ka kritikuar Ministrinë e...

Veseli garanton mbështetje për personat me nevoja të veçanta

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në aktivitetin tradicional “MiniOlimpiada 2019” për personat me nevoja të veçanta se...

Policia e Prizrenit njofton: KFOR-i do të kryejë ushtrime në terren

Policia e rajonit të Prizrenit, bënë të ditur se me datë 24.06.2019 ditë e hënë, në Rajonin e Komunës së Prizrenit, përkatësisht në afërsi...

Tryezë për cilësinë e ajrit në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore INDEP, së bashku me Ambasadën Franceze në Kosovë, sot organizon tryezën e rrumbullakët “Cilësia e Ajrit në Kosovë: Drejt Standardeve...