U përfshi në rrahjen e Agron Mustafës, shkarkohet eprori i policisë Nazim Sahiti

Është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Nazim Sahiti. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se drejtori i Përgjithshëm...

Imami i Drenasit dyshon se ligjërimi në burgje është “politikë” e Tërnavës edhe për...

Gjatë ditës së djeshme Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim që disa imamë të ligjërojnë nëpër burgjet e Kosovës. Bashkësia Islame e Kosovës (BIK),...

Lumezi takon Ambasadorin e Zvicrës ne Kosovë, flasin për bashkëpunimin juridik ndërkombëtar

Kryeprokurori i Shtetit Aleksandër Lumezi, ka pritur sot në takim pune ambasadorin e Zvicrës në Prishtinë, Jean Hubert Lebet. Gjatë këtij takimi, Kryeprokurori Lumezi ka...

MPJ e Rusisë kërkon presion më të madh nga Brukseli ndaj Prishtinës

Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë kërkon nga Brukseli të bëjë presion më të madh ndaj Prishtinës. Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë...

NATO: Për mandatin e forcave të sigurisë duhet të konsultohen të gjitha komunitetet në...

E përditshmja serbe “Danas” ka marrë një prononcim në kushte anonimiteti nga NATO në lidhje me forcat e sigurisë së Kosovës dhe planet për...

Rrëfimi i heroinës së luftës Vasfije Krasniqi, do të dëgjohet edhe në Hagë

Vasfije Krasniqi – Goodman, e mbijetuar e dhunës seksuale ka rrëfyer përjetimet e saj të hidhura gjatë luftës duke përfshirë stigmatizimin nga shoqëria dhe...

Kullat e familjes Jashari në gjendje të rëndë

Gjendja e kullave të familjes Jashari në Prekaz vazhdon të jetë e rëndë. Nga Agjencia për Menaxhimin e Memorialeve thonë se po presin miratimin e projektligjit...

Haradinaj tërheq vërejtjen Bahtirit për konvertin e Shakirës në Urën e Ibrit

Entuziazmi i kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri për hapjen e Urës së Ibrit me koncert të Shakirës, po rrezikohet. Kryeministri i Kosovës, Ramush...

Kadri Veseli niset për Gjermani, kjo është arsyeja

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Gjermani, ku do të pritet në takim të posaçëm nga kryetari...

Kryetari Bekim Jashari dhe ministri Fatmir Matoshi përuruan fillimin e punimeve në ndërtimin të...

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, kanë përuruar fillimin e punimeve në ndërtimin e...