Grabovci del nga Prokuroria (Video)

Ka përfunduar intervistimi nga Prokuroria e Shtetit i ish-nënkryetarit të PDK-së, Adem Grabovci për çështjen e aferës “Pronto”. Pas intervistimit Grabovci u shpreh se është...

Seanca e radhës më 22 shtator, Demarkacioni nuk është në rend dite

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës, pritet të zhvillohet të enjten e javës së ardhshme, më 22 shtator. Kështu ka vendosur kryesia e Kuvendit,...

Pse EPP-ja, pjesë e së cilës është LDK, votoi kundër liberalizimit të vizave për...

Në takimin e 5 shtatorit të Komitetit të Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Punët e Brendshme (LIBE), anëtarët aprovuan për Raportin e...

Thaçi shpërndan abetare për fëmijët e shqiptarëve që jetojnë në Kanada

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili ndodhet në Kanada ka bërë të ditur se gjatë një takimi që ka zhvilluar me komunitetin shqiptaro-kanadez...

Rrihet një shqiptar në veri të Mitrovicës

Sh.Kelmendi, 36 vjeçar është rrahur nga persona deri tani të panjohur, me ç’rast ka pësuar lëndime në kokë dhe është trajtuar në spital, bëjnë...

Hoxhaj takon sekretarin e Përgjithshëm Jagland, me Këshillin e Evropës bashkëpunim i ri

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Strasburg, sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të Evropës, Thorbjon Jagland...

Grabovci arrin në Prokurorinë Speciale

Ish-shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, ka ardhur në Prokurorinë Speciale të Kosovës, pasi të njëjtit i është dërguar ftesa nga organi...

Murtezaj takoi zyrtarë francez, merr mbështetje për proceset integruese

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj është pritur në një takim nga zyrtarë të lartë dhe udhëheqës të Ministrisë...

Kërkohet afatizim i dialogut me Serbinë

Përfaqësuesit e Qeverisë thonë se dialogu me Serbinë nuk mund të zgjasë në pafundësi, prandaj kërkojnë që ky proces të afatizohet. Këtë kërkesë ia...

Sot caktohet seanca e ardhshme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës, ku në rend dite janë paraparë tetë pika që do të shqyrtohen,...