Leonora shpreh ngushëllime për vdekjen e Hivzi Krasniqit: Lamtumirë mjeshtër i...

Mbrëmë, ka vdekur gazetari i njohur i RTK-së, Hivzi Krasniqi. Nga një sëmundje e shkurtër, ka ndërruar jetë gazetari dhe prezantuesi kosovar, Hivzi Krasniqi. Ai shquhet...

Edona Llalloshi: Pusho i qetë axha Hivzi

Vdekja e gazetarit dhe tekstshkruesit të njohur, Hivzi Krasniqi ka prekur të gjithë. Është kjo, këngëtarja shqiptare, Edona Llalloshi e cila së fundi ka shprehur...

Adelina Ismaili apo Leonora Jakupi? Kjo përgjigje e S4MM nuk pritej

Reperi, S4MM ka qenë i ftuari i radhës në emisionin "Mirage". Reperi nga Tetova, S4MM në rubrikën “Kë Zgjedh”, ka zgjedhur artistët apo kolegët e...

Këta janë këngëtarët që do të performojnë në sheshin e kryeqytetit...

anë bërë të ditur emrat e këngëtarëve të cilët do të performojnë në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë pme rastin e 11 vjetorit të...

Thaçi dekoron Ilir Shaqirin me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës”

Presidenti i vendit e ka dekoruar me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës” këngëtarin Ilir Shaqiri i cili sipas tij dha kontribut të madh...

Fero shtyn publikimin e këngës së re për nder të viktimave...

Fero e ka shtyrë publikimin e projektit më të ri muzikor për t'i nderuar viktimat që ndërruar jetë tragjikisht në Maqedoni. Dje (e mërkurë) në autostradën...

Sabri Fejzullahu dekorohet nga Thaçi me Medaljen Presidenciale të Meritave

Për kontributin që ka dhënë për pesë dekada në artin dhe kulturën e vendit tonë, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka dekoruar këngëtarin dhe...

Nga Kosova në Los Angeles, Era publikon trailerin e këngës “Selfish”

Era Istrefi e ka publikuar trailerin e këngës së saj të re. Këngëtarja Era Istrefi është në pritje të lansimit të këngës së saj më...

Shqiptari që ishte pjesë e “Grammy”: Kam bërtit për Duan me...

Dua Lipa gjeti përkrahjen e shqiptarëve edhe brenda ceremonisë së madhe të "Grammy Awards". Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, i ka gëzuar të gjithë vendasit e...

Reagimet e të famshmëve shqiptarë për suksesin e Dua Lipës në...

Të famshmit shqiptarë e kanë uruar Dua Lipën për suksesin në "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur që në ceremoninë “Grammy” të fitojë dy çmime...