Rita Ora një tjetër bashkëpunim ‘gjigantë’, të premten lanson projektin e...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora krahas angazhimeve me turneun e saj botëror ‘Phoenix’ ajo ka punuar edhe në projekte të reja. 29 vjeçarja...

EBU së shpejti me vendimin për pjesëmarrjen e Kosovës në ‘Eurovision...

Bashkimi Evropian i Trasmetimeve-EBU së shpejti pritet të marr vendim për pjesëmarrjen e Kosovës në kompeticionin e Eurovision. Muajin e ardhshëm pritet të diskutohet për...

Dafina Zeqiri publikon “La Reina”

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka lansuar këngën e saj më të re në dy gjuhë, shqip dhe spanjisht. Kënga titullohet “La Reina”, tekstin e...

Për motrat distanca nuk ka rëndësi, janë të lidhura në zemër

Motrat nuk shqetësohen për kohën apo distancën. Ato kanë një lidhje të padukshme që është kultivuar në zemrat e tyre. E dimë të gjithë që...

Ka filluar të shfaqet filmi ku Blerim Destani luan përkrahë Travoltës...

Aktori shqiptar Blerim Destani është pjesë e filmit ‘The Poison Rose’ në të cilin luan përkrah dy yjeve të kinematografisë botërore, John Travolta dhe...

Lori Hoxha me shumë stil, pozon nga makina luksoze

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha bën një jetë luksoze dhe këtë e tregon edhe në postimet që bën. Udhëtimet e shumta dhe të shpeshta...

Kënga e Dhurata Dorës e Soolking transmetohet në televizionin e njohur...

Dhurata Dora një muaj më parë publikoi një këngë në bashkëpunim me artistin francez të njohur si Soolking. “Zemër” rezultoi një sukses i vërtetë...

Pas ngritjes së flamurit të Palestinës në finalen e ‘Eurovision’, Islanda...

Mbrëmja finale e ‘Eurovision’ ka qenë në fokusin kryesor të mediave dhe u ndoq nga miliona shikues nga e gjithë bota. Nga 26 vende pjesëmarrëse,...

Shqipëria renditet e 18-ta në ‘Eurovision 2019’ (Video)

Një prej festivaleve më të njohura të muzikës në Evropë , ’Eurovision’ zurin vend të shtunën mbrëma në Tel Aviv të Izraelit. Holanda u zgjodh...

Holanda është fituese e EUROVISIONIT – Shqipëria doli keq! (VIDEO)

Fituesi i Eurovisionit të sivjetmë që u mbajt në Izrael – Tel Aviv, është Holanda me këngëtarin Duncan Laurence dhe këngën Arcade. https://youtu.be/0F_FrLDpt30 Në vendin e...