Mësohet data dhe ora e publikimit të këngës ‘Maria’ nga Seven...

Ka kohë që kanë nisur punën për projektin e tyre të përbashkët muzikor. Kënga e re e Tunës dhe Seven Saraqit e cila titullohet ‘Maria’...

Gjoksi i Bebes apo vithet e Ritës? Mos i humbisni pamjet...

Rita Ora dhe Bebe Rexha janë dy ndër këngëtaret më të komentuara në shtypin rozë. Padyshim se sukseset e tyre në muzikë janë arsyeja e...

Tayna forcon pozitën e parë në Top Awards

Klasifikimi i kësaj jave ka ardhur me një surprizë që në fakt askush nuk e priste. Dy javët e kaluara, kreu i “The Top...

Adelina Ismaili pranon ftesën për të qenë pjesë e “Paradës së...

Këngëtarja Adelina Ismaili, e konsideruar si divë e skenës, ka pranuar ftesën ëpr të qenë pjesë e “Paradës së Krenarisë” që do të mbahet...

Rita, Dua dhe Bebe ndriçuan në tapetin e kuq të ‘American...

Mbrëmë është mbajtur nata e madhe e ndarjes së çmimeve 'American Music Awards'. Në Teatrin “Microsoft”, në Los Angeles, të Kalifornisë, SHBA të pranishme ishin...

Me këto fjalë, Remzie Osmani uron bashkëshortin për ditëlindje

Në familjen e Remzie Osmanit sot ka një arsye më shumë për të festuar. Kjo ngase bashkëshorti i këngëtares, Halili, në këtë ditë feston ditëlindjen,...

Krizë në çift? Besart Halimi largon bashkëshorten nga Instagrami

Besart Halimi është goxha aktiv në muzikë. Dy vite më parë, këngëtari i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me vajzën që dashuronte, shkruan...

Rona Nishliu: Po tentoj ta bëj Kosovën pjesë të “Eurovisionit”

Rona Nishliu tash e një kohë është shkëputur nga muzika. Këngëtarja më shumë është përkushtuar në jetën private, javë më parë ajo i dha fund beqarisë,...

Në orët e vona, Miriam Cani shfaqet atraktive me këtë fustan

Miriam Cani është emër i dashur për publikun. Këngëtarja publikon kohë pas kohe imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat shfaqet tejet joshëse,...

Gazza këngë për Familjen dhe Atdheun, e titullon ‘Tradita Jonë’

Këngëtari i mirënjohur Gazmend Kelmendi i njohur si Gazza, së fundmi ka realizuar një këngë të emëruar ‘Tradita Jonë’ që shumë shpejt është pranuar...