fbpx

Gjashtë mënyra për të rigjeneruar flokët në mënyrë natyrale

Një rënie e vogël e flokëve çdo ditë është normale për shumë njerëz, veçanërisht për ata që kanë pësuar humbje peshe, kanë lindur, kanë...

Shokon mjeku italian: Mos e bëni tamponin, përmban baktere – krijon infeksion!

Teksa bota po përballet me pandeminë COVID-19, teori të shumta konspirative qarkullojnë sa i takon vërtetësisë së gjithë kësaj situate, ku nuk mungojnë ata...

Licencohen edhe tre laboratorë për kryerjen e testeve për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë është duke vazhduar me licencimin e laboratorëve privatë për kryerjen e testeve serologjike për COVID-19. Në kuadër të kësaj, MSh-ja ka licencuar...

Laboratori i UBT-së i licencuar për të kryer testime për COVID-19

UBT, si qendra më e madhe akademike e inovacionit për mjekësi në Kosovë, në kuadër të Poliklinikës ka të licencuar laboratorin më bashkëkohor që...

Pesë karbohidrate të cilat eliminojnë kilogramët e tepërt: Hani sa t’jua dojë qejfi dhe...

Kur flasim për karbohidratet, zakonisht asociacioni i parë që na bie në mend është që do të shtojmë peshë trupore Mirëpo, karbohidratet gjithsesi i janë...

NDËRTIMI I MUSKUJVE / Tetë minuta ushtrime efektive: Treningu më i mirë për pllaka...

Kombinimi i fitnesit i cili ndikon shkëlqyeshëm në muskujt e barkut Muskuj të fortë dhe pllaka të dukshme në stomak janë diçka që synojnë shumica...

Receta për lëng natyral nga tre përbërës që ndihmojnë te aritmia e zemrës

Në natyrë është ilaçi Aritmia kardiake është një sëmundje e njerëzve të të gjitha moshave dhe për shkak të pasojave të saj të përhapura, serioze...

Me vetëm pesë minuta ushtrime për formësim dhe dobësim të duarve do të eliminoni...

Në duar lehtë krijohen shtresa yndyrore, ndërkaq dobësimi i vrullshëm bën që lëkura të bëhet e zgjatur dhe e humb elasticitetin Këto ushtrime ndihmojnë që...

Përzieni mjaltin dhe sodën e bikarbonatit: Hani një muaj nga tri lugë, qe se...

Ideja për përzierjen e sodës së bikarbonatit me shurupin e panjës apo mjaltin duket bizare, sepse besohet që qelizat e kancerit ushqehen me sheqer Mirëpo,...

Kosova dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor, vaksinën anti-COVID mund ta marrin si...

Vendet e Ballkanit Perëndimor do të mund ta sigurojnë vaksinën potenciale kundër coronavirusit edhe përmes donacioneve apo marrëveshjeve bilaterale me shtetet anëtare të Bashkimit...