fbpx

Çaji i xhenxhefilit nuk është ilaç kundër coronavirusit, mirëpo vazhdoni ta pini

Shumë shkrime kanë vërshuar rrjetet shoqërore dhe mediat, bashkë me thashethemet, se si disa kompozime apo vaksina janë ilaç kundër coronavirusit Nga përzierjet e bimëve...

Maska dhe syze në mbrojtje nga Covid-19. Dorezat nuk ndihmojnë: Rrini në shtëpi!

Si të mbrohemi nga coronavirusi: Rri në shtëpi, mbani distancën prej së paku 2 metra nga çdokush, jashtë mbani maskë artizanale dhe syze. Dorezat...

Çfarë nuk shkon me fëmijën tim? Këto 11 shenja tregojnë nëse fëmija ka autizëm

Fëmijët me autizëm mendojnë, flasin dhe sillen ndryshe nga bashkëmoshatarët e tyre Ata shpesh mund të duken të zhytur plotësisht në vetvete dhe mund të...

Virusologu britanik: A do të bëhet coronavirusi grip sezonal, çfarë na nevojitet për ta...

Virusologu Mike Skinner nga Londra për “Science Focus” ka shpjeguar se a do të bëhet coronavirusi grip sezonal Sipas virusologut janë kyç disa parametra që...

Larja e shpeshtë e duarve kërkon kujdes të veçantë për kurim: Si të pengoni...

Në këto ditë pandemie, është më se e nevojshme që të mbajmë higjienën e lëkurës në nivelin më të lartë. Në këtë kujdes të...

Coronavirusi, çka janë ventilatorët dhe pse janë kaq të rëndësishëm?

Ventilatori i ofron mundësi më të mëdha pacientëve, për të mbijetuar me efektet më të këqija të coronavirusit. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, një ventilator merr përsipër...

I gjithë personeli shëndetësorë në Gjakovë rezulton negativ në COVID-19

I gjithë personali shëndetësorë në Gjakovë që janë testuar për coronavirus kanë rezultuar negativ. Kjo është bërë e ditur në faqen zyrtare të Spitalit të...

Rreth shtatë mijë teste për coronavirus arrijnë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë arritur rreth 7 mijë teste të reja në Kosovë për të testuar pacientët që dyshohen se janë...

Pastroni mushkëritë nga helmet e grumbulluara me shpejtësinë e pabesueshme: Këta artikuj duhet t’i...

Nëse këta artikuj i përfshini në ushqim, mushkëritë do t’i keni të pastra Ky ushqim do t’ju ndihmojë që të liroheni nga helmet e grumbulluara...

Ja me cka po i shërojnë spitalet e New York pacientët me koronavirus

Mjekët në të gjithë shtetin e Nju Jorkut po u japin pacientëve të tyre doza masive të vitaminës C, një taktikë që thuhet se...