fbpx

Mesazhi rrëqethës i Ronaldos për fëmijët sirianë (Video)

Ylli i futbollit portugez dhe atij botëror, Cristiano Ronaldo ka dalur përsëri me një video-mesazh për gjendjen e fëmijëve sirianë. Siç e dimë, në Siri...

Tjetër gjest i madh nga Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka ndihmuar bashkëvendësit e tij në Medeira të Portugalisë Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka treguar edhe një herë tjetër anën e...

Këto janë gazetaret seksi të sportit që po prezantojnë LIVE afatin kalimtar të verës...

Kanë mbetur edhe rreth dy orë deri tek përfundimi i afatit kalimtar të janarit. Gjersa ekipet po bëjnë blerjet dhe shitjet e futbollistëve, në qendër...

FIFA pajisë Bekim Haxhiun me diplomë “Football Medicine” (foto)

Për deputetin e Kuvendit të Republikës së Kosovë, Bekim Haxhiu, viti që po lëm pas po del të jet vit shumë i suksesshëm dhe...

Ish-basketbollisti Artan Mehmeti kujton karrieren e tij për shokët e facebook-ut

Ish-basketbollisti i mirënjohur i Trepçës, Artan Mehmeti, që për shumë njohës të basketbollit, mbetet basketbollisti më i mirë kosovar në pozitën e tij, në...

Kjo është e dashura bukuroshe e Milot Rashicës (FOTO)

Milot Rashica po shkëlqen në fushat e futbollit. Ai bëri paraqitje të mirë edhe për Kosovën në barazimin ndaj Finlandës me rezultat 1:1 në ndeshjen...

Driton Kuka ia dedikon Ramush Haradinajt dy medaljet e Kampionatit Evropian

Trajneri Driton Kuka është shprehur shumë i lumtur me dy medaljet e Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës. Në një foto të postuar në Facebook, ai...

Gjermania fiton medaljen e artë në futboll, Kosovare Asllani të argjendtën (Foto)

Kombëtarja gjermane e femrave ka triumfuar ndaj Suedisë me rezultat 2:1, për të fituar në fund medaljen e artë në ‘Rio 2016’.   Gjermania ka...

Ja kur do të luftojë Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike “Rio 2016” (Foto)

Majlinda Kelmendi ka mësuar kundërshtaret e para dhe orën e përballjes së parë në Lojërat Olimpike të Rios. Xhudistja kosovare rrugën drejt medaljes së artë...

ZYRTARE: Ja cili televizion e transmeton duelin Joshua-Klitschko

Në ora 18-30 zhillohet super meçi i bokist ku do të takohen Anthony Joshua dhe Wladimir Kltschko. Ky duel zhvillohet në stadiumin “Wembley” i cili...