Pogba në Mekë për Ramazan (Foto)

Shumë personalitete botërore ka vendosur që të vizitojë Qaben. Në mesin e tyre është edhe Paul Pogba, i cili po qëndron në qytetin e Mekës. Lojtari...

Formacionet e mundshme: Liverpool – Manchester City

Sot zhvillohet derbi i javës në Premierligë, skuadra pa humbje këtë sezon, Manchester City udhëton në “Anfield”, për t’u përballur me Liverpoolin. Takimi më interesant...

Messi – Ronaldo, kjo është sfida e fundit për 2018

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, edhe pse në kampionate të ndryshme po vazhdojnë garën me njëri tjetrin. Tani, ata janë në garë se cili do...

Zeneli i siguron Heerenveenit një pikë ndaj Rodas me një gol të bukur

Heerenveen ka barazuar me rezultat 1-1 ndaj Rodas në Eredivisie. Vendasit i shpëtoi nga humbja mesfushori shqiptar, Arbër Zeneli. 22-vjeçari shënoi në minutën e 74 pas...

UEFA shkruan për suksesin historik të Kosovës

UEFA ka shkruar për fitoren e thellë të Kosovës ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e Kosovës arriti ta mposht 4 me 0 Azerbajxhanin...

Bullgari – Kosovë, UEFA i cakton gjyqtarët e ndeshjes

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Bullgarinë në ndeshjen e tretë kualifikuese për EURO 2020. Ekipi i drejtuar nga Bernard Challandes do të synoj...

Gati për 28 korrikun, këta janë politikanët, aktorët, këngëtarët dhe futbollistët që do të...

Krahas punëve në përfundim e sipër në stadiumin ”Fadil Vokrri” po vazhdojnë edhe përgatitjet për ndeshjen testuese të 28 korrikut, që do të zhvillohet...

Tifozët e Barcës kërkojnë sulmuesin që po i mahnitë të gjithë si zëvendësues të...

Tifozët e Barcelonës kanë identifikuar zëvendësuesin e Luis Suarez. Kylian Mbappe, ylli i PSG-së, është lojtari i preferuar i tifozëve të Barcelonës për të zëvendësuar...

Ja sa milionë euro ka fituar Unitedi nga shitjet e fanellave të Ibrahimovicit

Shuma prej 110 milionë eurove për transferimin e Paul Pogbas, nuk do të jetë një problem për Manchester Unitedit. Djajtë e Kuq janë të gatshëm...

Chelsea fiton në sekondat e fundit (Video)

Chelsea ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat 2-1 në ndeshjen e Ligës së Kampionëve. Griezmann kaloi skuadrën e tij në epërsi në minutën e 40-të...