fbpx

Arrihet marrëveshje në parim mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton...

Përfaqësuesit e Tyson Furyt kanë zbuluar se ata kanë nënshkruar një marrëveshje në parim me ata të Anthony Joshuas për përballjen e madhe të...

Urimi i ministres Dumoshi për 4 vjetorin e pranimit të FFK-së në UEFA

Me rastin e 4 vjetorit të anëtarësimit të Federatës së Futbollit të Kosovës në UEFA, datë kur edhe ka shënuar ndërkombëtarizimin e sportit më...

Kosova së shpejti me Qendrën Nacionale të Xhudos

Kosova po bëhet me Qendrën Nacionale të Xhudos. Këtë do ta mundësojë memorandumi i bashkëpunimit që kanë nënshkruar sot Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe...

MKRS nënshkruan memorandum me komunën e Kaçanikut

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për mbështetje financiare për...

Vlera e klubeve angleze – Tottenhami në vendin e parë, gjashtë klube vlejnë mbi...

Tottenhemi është klubi me vlerën financiare më të madhe në Ligë Premier, sipas studimit të ekspertit të financave të futbollit, Kieran Maguire. Tottenhemi ka lënë...

Edon Zhegrova zbulon arsyen pse nuk e bleu Baseli dhe konfirmon se dy skuadrat...

Edon Zhegrova ka qenë mysafiri i radhës në intervistën e Telegrafi Sport. Djaloshi i artë nga Kosova ka folur për shumë gjëra rreth karrierë së...

Guardiola bën presion për blerjen e Fabian Ruizit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është duke drejtuar personalisht një ofertë për mesfushorin e Napolit, Fabian Ruiz. Sipas medieve spanjolle, Guardiola u ka thënë...

Edhe pesë memorandume nënshkruhen me organizatat sportive

Në kuadër të përkrahjes së drejtpërdrejtë të organizatave sportive, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, nënshkroi edhe pesë memorandume bashkëpunimi. Memorandumet u nënshkruan...

Barcelona rivalizon Realin, futet në garë për Camavingan

Eduardo Camavinga shihet si njëri nga mesfushorët më të talentuar në Evropë. Mesfushori i talentuar francez luan për Rennes në Ligue 1 dhe pëlqehet nga...

U mbajt video-konferenca e dytë e UEFA-s me 55 anëtaret e saj, FFK zbulon...

Mbrëmë (e martë) është mbajtur video-konferenca e dytë e UEFA-s me 55 federatat e saj anëtare, me pjesëmarrjen e Sekretarëve të Përgjithshëm, e ku...