Juventusi synon t’i kthehet fitores në ndeshje ndaj Cagliarit, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e...

Kosova e mbyll me epërsi dhe dominim pjesën e parë ndaj Moldavisë

Kosova e ka përfunduar me rezultat 1-0 pjesën e parë të ndeshjes kundër Moldavisë, në një ndeshje ku kosovarët kanë dominuar me posedim por...

Kosova luan për fitore nderi ndaj Moldavisë, formacionet zyrtare – Shumë ndryshime te Dardanët

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Moldavisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e fundit grupore në Ligën e Kombeve. Dardanët janë nikoqir të...

Anglia rikujton mikpritjen fantastike që iu bë në Kosovë para një viti

Federata e Anglisë nuk ka harruar të rikujtojë mikpritjen e madhe që iu bë para një viti nga Kosova. ‘Dardanët’ ishin nikoqir të Tre Luanëve...

Sllovenia – Kosova, mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

Është mbyllur pa gola pjesa e parë mes Kosovës dhe Sllovenisë që po zhvillohet në stadiumin Stožice Sports Park. ‘Dardanët’ janë në kërkim të fitores...

Kosova me shumë mungesa përballë Sllovenisë – formacionet zyrtare

Slovenia do të jetë nikoqir i Kosovës për takimin që zhvillohet në rrethin e pestë të Ligës së Kombeve, përkatësisht Liga C, Grupi 3. Ndeshja...

Kosova mbajti stërvitjen e fundit në Durrës, nesër udhëtojnë në Lubjanë

Kosova e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Durrës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit të edicionit të sivjetmë të Ligës...

Superliga vazhdon me sfidën ndërmjet Arbërisë dhe Besës

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon me xhiron e 12-të edhe gjatë të mërkurës, kur do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Arbërisë dhe Besës. Pas fillimisht...

Jo vetëm Rashica, edhe Leart Paqaradës i ndalohet nga klubi t’i bashkohet Kosovës

Kanë filluar problemet për Përfaqësuesen e Kosovës para grumbullimit për ndeshjet e muajit nëntor. Dardanët do të luajnë tri sfida, e para miqësore ndaj Shqipërisë...

Qeveria merr vendim që të lejohen aktivitet sportive në ambientet e hapura dhe ato...

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje...