Hidhet shorti në Serie A për sezonin 2016/17 (Foto)

Është hedhur shorti i Serisë A për sezonin e ri 2016/17, që nis me 21 gusht Kampioni, Juventusi, do ta nis mbrojtjen titullit para tifozëve...

Bayerni reagon pas sulmeve në Munich

Bayern Munichu ka reaguar pas terrorit që ndodhi sonte mbrëma në qytetin e Munichut. Nëntë persona raportohet se kanë vdekur pas sulmeve të armatosura nga...

Bolt, fiton në garën e 200m

Njeriu më i shpejt në botë, Usain Bolt ka fituar vendin e parë në garën e 200 metrave në qytetin Londrës. Xhamajkani arriti kohën e...

Ronaldo apo Messi? Ja çfarë thotë Alaba

David Alaba ka refuzuar të zgjedh me Cristiano Ronaldos e Lionel Messit, duke thënë se pëlqen dy lojtarët në fjalë Ylli i Real Madridit, Cristiano...

Vrapim në Mitrovicë me moton: Vrapojmë shtigjeve të Enver Zymerit

Në shenjë kujtimi dhe nderimi në pesëvjetorin e rënies së Heroit të Kosovës, Enver Zymerit, më 26 korrik 2016, në Mitrovicë, organizohet vrapim me...

Suarez: Ronaldo ka fituar trofe, por dihet kush është më i miri

Sulmuesi i rrezikshëm i ‘blaugraneve’ ka folur rreth çështjes se cili është futbollisti më i mirë në botë. Ai ka thënë se bashkëlojtari tij,...

Karikatura e ditës: Ja si i “iku nga duart” Gomes Real Madridit (Foto)

Barcelona ka fituar garën me Real Madridin për futbollistin portugez Andre Gomes, i cili u transferua te ‘Blaugranet’ për 45 milionë euro nga Valencia. ‘Eurosport’...

Zyrtare: Liverpool transferon portierin 39-vjeçar (Foto)

Skuadra angleze ka zyrtarizuar transferimin e Alex Manningerit. Liverpool ka arritur marrëveshje për shërbimet e portierit të moshuar austriak. Manninger është 39-vjeçar dhe ka ardhur si...

Kosova më mirë se 100 shtete për nga pjesëmarrja në “Rio 2016”

Besim Hasani, kryetar i Komitetit Olimpik të Kosovës, thotë se Kosova synon të kthehet me medalje nga përfaqësimi i parë në Lojëra Olimpike. Kosova për...

Drejtuesit e shtetit dëshirojnë të jenë në Rio 2016

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të mërkurën i premtoi kreut të Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasanit, se do të jetë edhe ai në...