fbpx

Goli nuk iu shpall më i bukuri, por ja si reagon Shaqiri (Video)

Xherdan Shaqiri ka folur rreth mos zgjedhjes së golit të tij si më i miri i evropianit të futbollit. Megjithëkëtë, reprezentuesi zviceran nuk është zhgënjyer...

Arsenali ofron 60 milion euro plus Giroud për Higuain

Londër, 12 korrik - Sirena angleze për Gonzalo Higuain. Arsenali është vënë në ndjekje të sulmuesit të Napolit dhe për të arritur tek argjenitnasi,...

De Biasi u telefonon kosovarëve, njëri i kërkon të largohet për të luajtur për...

Anëtarësimi i Kosovës në FIFA dhe në UEFA dhe pjesëmarrja në eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018” hapi një tjetër mundësi reale për futbollistët kosovarë...

‘Ronaldo, futbollisti më i mirë i brezit së tij’

Pas triumfit të tij në Euro 2016, Cristiano Ronaldo është ‘futbollist special’ i brezit të tij, sipas ish-menaxherin të tij te Manchester United, Sir...

Rrezikon Xhaka, nervozon Wengerin (Foto)

Granit Xhaka mund të ketë probleme me Arsen Wengern pas stërvitjeve me Prishtinën Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka sot ka stërvitur pak me skuadrën e...

Barcelona nuk ka të ndalur, siguron edhe një përforcim (Foto)

Pas Samuel Umtitit, Barcelona është afër t’i siguroj edhe shërbimet e mbrojtësit të Romës, Lucas Digne. Barcelona është shumë aktive në këtë afat kalimtar. Kampioni...

Portugalia bën historinë, fiton Evropianin e parë (Foto/Video)

Portugalia është shpallur kampion i Evropës pas fitores kundër nikoqirit, Francës, me rezultat 1-0 në finalen e ‘Euro 2016’. Skuadra e Deschamps e nisi me...

Ronaldo: Francë –Portugali, ky ekip do të shpallet kampion

Cristiano Ronaldo, ylli i Real Madridit, e ka prognozuar ndeshjen finale të Euro 2016 mes Francës dhe Portugalisë. Portugalia dhe Franca nesër do të përballen,...

Materazzi zbulon se çfarë i tha Zidanit në finalen e Botërorit 2006

Marco Materazzi, më në fund ka zbuluar se çfarë i kishte thënë Zinedine Zidanes në finalen e Kampionatit Botëror ‘Gjermania 2006’ Ish ylli i Interit,...

Pepe gëzon Portugalinë para ndeshjes me Francën (Foto)

Mbrojtësi portugez, Pepe do të jetë i gatshëm për ndeshjen finale të Euro 2016 ndaj Francës Portugalia ka marrë një lajm të mirë para ndeshjes...