fbpx

Dhjetë lojtarët më të shpejt në botë – Mbappe udhëheq, ka edhe befasi

Gazeta franceze “Le Figaro” ka bërë një klasifikim e 10 futbollistëve më të shpejtë të planetit dhe sulmuesi francez i PSG-së, Kylian Mbappe del...

Neymar për filmin turk: Qava si një fëmijë

Superylli i Paris Saint-Germain Neymar të martën ka lavdëruar filmin turk “Mrekullia në qelinë nr. 7” që e shikoi derisa po qëndron në karantinë. Sulmuesi...

Efekti i coronavirusit, bie vlera e futbollistëve të Kosovës – Rashica mbetet i pari,...

Coronavirusi ka shkatërruar shumë ekonominë botërore, por ky virus ka ndikuar për të keq edhe në futboll. Kampionatet janë pezulluar përkohësisht dhe klubet tanimë kanë...

“Shpërthen bomba te Barcelona”, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqje dhe vënë në dyshim...

Gjashtë anëtarë të bordit drejtues të Barcelonës kanë njoftuar presidentin e klubit, Josep Maria Bartomeu, për vendimin e tyre për të dhënë dorëheqjen nga...

Pas 32 ditësh Ronaldinho lirohet nga burgu pasi pagoi 1.6 milion dollar

Ronaldinho është liruar nga burgu në Paraguai pasi u plotësua lirimi me kusht, duke u paguar 1.6 milion dollarë. Braziliani tani do të qëndrojë në...

Ministrja Dumoshi nënshkroi memorandume me nëntë federata

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me nëntë federata, konkretisht me Federatën e Atletikës së Kosovës, Federatën e...

Odriozola: Koha ime te Real Madridi do të vije

Alvaro Odriozola duket se nuk është i lumtur te Bayern Munich dhe e dëshiron rikthimin te Real Madridi. 24-vjeçari ka dhënë shenja se ai e...

Anthony Joshua zbulon boksierin me goditjen më të fuqishme që është përballur – nuk...

Anthony Joshua e ka zbuluar se cili është boksieri më goditjen më të fuqishme që është përballur deri më tani në karrierën e tij. Andy...

Tragjedi në skuadrën e Arbër Zenelit: Mjeku i Reims vret veten pasi u infektua...

Klubi i Arbër Zenelit, Stade de Reims ka marrë një lajm të hidhur sot, pasi mjeku i skuadrës ka bërë vetëvrasje. Mjeku ishte i infektuar...

Xavi dhuron 1 milion euro për spitalin kryesor në Barcelonë

Legjenda e Barcelonës, Xavi, ka dhuruar një milion euro për spitalin kryesor në Barcelonë, në mënyrë që të ndihmojë në luftën kundër koronavirusit. Klinika Spitalore...