fbpx

Ford tregon se sa e ka ulur zhurmën në makina, dallim i madh mes...

Nëpërmjet një paraqitje të thjeshtë, Ford ka treguar se sa me qetësia lëvizin makinat e reja, në krahasim me ato që janë prodhuar dikur Ishte...

Sot 15 vjet më parë u publikua videoja e parë në Youtube – ishte...

Në epokën e mediave sociale, krijuesit janë duke punuar vazhdimisht për të krijuar përmbajtje të reja që janë edhe argëtuese dhe origjinale. Por në YouTube,...

Data e përafërt kur do të prezantohet BMW 4 Series nuk është aq larg...

Ky model është gati dhe brenda dy muajsh, ka mundësi ta shohim në tërësi Në bazë të imazheve të rrjedhura, tashmë është parë dukja që...

Ti #rriNshpi e Auto Mita vjen ta merr kerrin, ta ndreq dhe ta kthen!

Fushatës #rriNshpi, lideri i industrisë së veturave Auto Mita, i bashkëngjitet në mënyrën më të mirë të mundshme. Duke marrë parasysh se shumë prej nesh...

Kompania kosovare “Formon” prezanton ventilatorin për frymëmarrje VentCore

Innovation Centre Kosovo (ICK), ka njoftuar se kompania kosovare (Formon) ka krijuar ventilatorin për frymëmarrje (respirator) i cili mund të përdoret në raste urgjente...

Mbi 10 mijë studentë e rreth 1 mijë profesorë të UBT-së, filluan sot mësimin...

UBT është një nga institucionet e vetme në rajon që ofron edukim cilësor evropian, ku falë teknologjisë së fundit që posedon ka edhe përparësi...

Frika nga hakerët, 44 për qind e qytetarëve të BE-së kufizojnë përdorimin e internetit

Një studim i ri tregon se qytetarët e BE-së ndajnë më pak të dhëna në internet për shkak të shqetësimeve të sigurisë dhe përpjekjeve...

Shfrytëzimi i lartë i internetit, rreziku për sulme kibernetike dhe të privatësisë – flet...

Përqindja e lartë e përdoruesve të internetit në Kosovë, nga njohësit e kësaj fushe po shihet si diçka pozitive, gjë e cila mund të...

Warner Bros. do të përdor Intelegjencën Artificiale për të determinuar kohën më të mirë...

Ekziston një arsye pse filmat nuk lansohen në momentin kur janë gati. Kjo për faktin se ekzistojnë një sërë faktorësh për tu marrë parasysh, siç...

Pesë gjërat që do t’ua bëjnë më të lehtë ‘shkrirjen’ dhe vozitjen e veturës...

Pavarësisht se ku jetoni, shanset janë shumë të vogla të shmangni vozitjen gjatë muajve të dimrit. Ju ndoshta duhet të shkoni vetë në punë ose...