fbpx

Turqia prezanton makinën e parë vendase, Erdogani ja bën “sefte”

Sot Turqia prezantoi prototipin e automobilit vendas, të zhvilluar nga Grupi i Iniciativës së Automobilit të Turqisë (TOGG), raporton AA. Ceremonia u realizua në Luginën...

Kështu mund ta kuptoni nëse telefoni juaj gjurmohet

Siguria duhet të jetë gjithmonë prioriteti ynë kryesor, shkruan BrightSide përcjellë GazetaBlic. Me ndihmën e vetëm disa kodeve të shkurta mund ta gjeni nëse informacionet...

Kamera brenda rrotave: Çfarë ndodh me gomën gjatë ngasjes në rrugë?

Njerëzit me të vërtetë do të bëjnë gjithçka, dhe kanali You Tube Warped Perception ka realizuar një ide vërtet interesante. Çfarë ndodh në gomë gjatë...

Viber sjell atë që keni dashur gjithmonë, “mesazhet sekrete”

Përdoreni pa pendesa. Një nga aplikacionet më popullore të enkriptuara të chatit, Viber , ka nxjerrë atë që quhet “mesazhe sekrete” , i cili u...

Çfarë ndodh nëse e bllokoni dikë në iPhone?

Na ka ndodhur të gjithëve, të jemi shtrirë natën vonë duke fjetur dhe të na cingërojë celulari. Mendja menjëherë na shkon tek më e keqja....

Ndërrimi i ekranit të Galaxy S8+ kushton shumë shtrenjtë

Telefoni i ri i Samsungut, Galaxy S8+, është pajisje e shkëlqyeshme me ekran të përsosur që kushton shtrenjtë. Si pajisje e re, Samsung Galaxy S8+...

Mos e leni kurrë natën Wi-Fi të lëshuar

Mes këshillave të dobishme rreth përdorimit të telefonave të mençur, është edhe një këshillë që duhet ndarë dhe shqyrtuar në mënyrë serioze, shkruan The...

Bëjeni këtë nëse bateria e celularit tuaj është dobësuar

Nëse dëshironi të zgjasin jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin...

Samsung Electronics ngre nivelin e produkteve në tregun e aksesorëve televizivë

Samsung Electronics, prodhuesi kryesor global i televizorëve njoftoi lançimin e aksesorëve të tij QLED TV, duke përfshirë mbajtëse televizori unike dhe kabllo optike "Invisible...

Publikohen çmimet e katër telefonave të Nokias

Gjiganti Nokia ditë më parë ka prezantuar katër telefona të rinj, si hap drejt tregjeve të mëdha botërore. Telefoni i parë është Nokia 6, i...