Apple fiton 78 milionë dollarë nga shitja e iphone

Tremujori i fundit i vitit 2016 për kompaninë Apple ka shënuar një rekord të ri sa përket të ardhurave nga shitja e telefonit iPhone. Kompania...

Edhe iPhone në flakë! (Video)

Sa të domosdoshëm, aq edhe të rrezikshëm. Smartphone-ët janë bërë pjesë e pandarë e jona për shkak të multifunksioneve që kanë, por janë kthyer edhe...

Një metode e re për karikimin e celularëve!

Mbetja “pa bateri” është një frikë e madhe e kohës moderne. Shumica prej nesh kujdeset që telefoni të qëndrojë vazhdimisht i mbushur dhe jo rrallë...

YouTube nuk do t’i lejojë krijuesit të bëjnë para deri t’i arrijnë 10,000 shikime

Pesë vjet më parë, YouTube hapi programin e partneritetit për të gjithë. Kjo ishte një risi e madhe: kushdo mund të regjistrohej në shërbim, të...

Samsung prodhon telefonët me radioaktivitetin më të ulët

Ditëve të sotme telefoni është një prej pajisjeve që na qëndron më afër gjatë 24 orëve. Herë në xhep, herë në dorë e herë pranë...

Samsung Electronics ngre nivelin e produkteve në tregun e aksesorëve televizivë

Samsung Electronics, prodhuesi kryesor global i televizorëve njoftoi lançimin e aksesorëve të tij QLED TV, duke përfshirë mbajtëse televizori unike dhe kabllo optike "Invisible...

A është më i shpejt Samsungu apo iPhone? Merr fund dilema (Video)

Ka patur shumë dilema nëse është më i shpejt iPhoni apo Samsungu. Përdoruesit e të dy gjigantëve telefonikë ndjenjë "dashuri" secili për telefonin e...

Instagram bie në të gjithë botën, përdoruesit në alarm

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social Instagram kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove. Miliona përdoruesve në të gjithë botën u...

Samsung Galaxy S8+ me 6GB RAM fillon të shitet në vendlindjen e kompanisë

Samsung ka filluar të marrë para-porositë e para për Galaxy S8 dhe S8+ në Korenë Jugore sot. Konsumatorët mund të porosisin modelin e rregullt me...

iPhone 8 më i shtrenjti në histori , ja sa do të kushtojë

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, raportohet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve. Sipas një raportimi të ri,...