fbpx

Mbi 10 mijë studentë e rreth 1 mijë profesorë të UBT-së, filluan sot mësimin...

UBT është një nga institucionet e vetme në rajon që ofron edukim cilësor evropian, ku falë teknologjisë së fundit që posedon ka edhe përparësi...

Frika nga hakerët, 44 për qind e qytetarëve të BE-së kufizojnë përdorimin e internetit

Një studim i ri tregon se qytetarët e BE-së ndajnë më pak të dhëna në internet për shkak të shqetësimeve të sigurisë dhe përpjekjeve...

Shfrytëzimi i lartë i internetit, rreziku për sulme kibernetike dhe të privatësisë – flet...

Përqindja e lartë e përdoruesve të internetit në Kosovë, nga njohësit e kësaj fushe po shihet si diçka pozitive, gjë e cila mund të...

Warner Bros. do të përdor Intelegjencën Artificiale për të determinuar kohën më të mirë...

Ekziston një arsye pse filmat nuk lansohen në momentin kur janë gati. Kjo për faktin se ekzistojnë një sërë faktorësh për tu marrë parasysh, siç...

Pesë gjërat që do t’ua bëjnë më të lehtë ‘shkrirjen’ dhe vozitjen e veturës...

Pavarësisht se ku jetoni, shanset janë shumë të vogla të shmangni vozitjen gjatë muajve të dimrit. Ju ndoshta duhet të shkoni vetë në punë ose...

Gjithçka që duhet të dini për modelet elektrike të veturave të prodhuara në Turqi...

Kompania turke “Joing Venture Group Inc” më saktësisht TOGG, ka prezantuar veturat e para elektrike të prodhuara në Turqi – SUV dhe variantet limuzinë. Krosoveri...

Turqia prezanton makinën e parë vendase, Erdogani ja bën “sefte”

Sot Turqia prezantoi prototipin e automobilit vendas, të zhvilluar nga Grupi i Iniciativës së Automobilit të Turqisë (TOGG), raporton AA. Ceremonia u realizua në Luginën...

Blerja e ‘likes’ – një tregti e rrezikshme

Të jesh i njohur dhe i preferuar, e kush nuk e dëshiron këtë? Por në internet manipulohet shumë me këtë. Në mediat sociale blihen...

Njihuni me çelësin e Bugatti Chiron që kushton hiq më pak se 500 mijë...

Një çelës që kushton më shumë se shumë e shumë supervetura është ai i një Bugatti Chiron. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ky është...

Audi tregon për herë të parë dukjen e e-tron Sportback, konfirmon datën e prezantimit...

Tani LA Auto Show që është shumë afër, Audi ka bërë të ditur se do t’i sjellë dy makina të reja Në këtë aktivitet të...